10 Січня 2024
Новини

Коли Рада візьметься за «мобілізацію»

Коли Рада візьметься за «мобілізацію»

Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія 11 січня оголосив, що нардепи мають розглянути законодавчу ініціативу щодо вдосконалення мобілізації.

Про це повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

"Лідер коаліції Давид Арахамія з трибуни парламенту тільки що оголосив, що завтра буде перше читання по законопроекту по мобілізації. Як і писав - перше читання з пропозиціями комітету", - зазначив депутат.

Станом на 9 січня у Верховній Раді зареєстрували 5 законопроєктів щодо вдосконалення мобілізації: урядовий та 4 альтернативних.

Нагадаємо, 25 грудня стало відомо, що Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби" №10378, у якому регулюються питання щодо відстрочки від призову на військову службу, у тому числі людей з інвалідністю.

Уряд пропонує парламентарям накласти низку обмежень на тих громадян, які не виконали обов’язки щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації, для порушників правил військового обліку та законодавства про оборону підвищити штрафи, а за відмову проходити медогляд позбавляти волі так само, як за ухилення від мобілізації.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що деякі норми законопроєкту про мобілізацію можуть суперечити Конституції. Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі телемарафону заявив, що законопроєкт про мобілізацію буде виноситися на голосування Верховної Ради лише після обговорення та внесення змін.

8 січня Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики на засіданні визнав урядовий законопроект про мобілізацію таким, що містить корупційні ризики.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, війна з Росією, депутати, вру
В тему