Фаріон заявила, що не може назвати українцями бійців, які розмовляють російською

Це викликало обурення серед українських військовослужбовців. Про це вона заявила у програмі «Рандеву з Яніною Соколовою», - пише hromadske.
Журналістка Соколова зазначила, що деякі військовослужбовці бригади «Азов» та 3 окремої штурмової бригади спілкуються російською мовою, зокрема в бою. На це Фаріон заявила, що «категорично не приймає» цього.
«Я не можу назвати їх українцями, якщо вони не говорять українською мовою — то нехай себе назвуть "рускими". Чому вони такі очманілі? [...] Вони такі великі патріоти. Покажи свій патріотизм — вивчи мову Тараса Григоровича Шевченка», — наголосила мовознавиця.


Вона заявила, що має питання до таких військових щодо того, що їм «заважає» дотримуватися українського закону, який передбачає, що мовою Збройних сил та інших військових формувань є державна.
Чимало військових та громадських діячів обурилися через заяву мовознавиці. Зокрема, заступник командира 3 окремої штурмової бригади Максим Жорін заявив, що правоохоронці мають звернути увагу на діяльність Фаріон. Журналіст, історик та військовослужбовець Вахтанг Кіпіані також обурився заявою мовознавці: він переконаний, що Фаріон не нестиме відповідальності за свої слова, адже «знецінювати і зневажати військовослужбовців — це не боляче».
Водночас народний депутат Єгор Чєрнєв сказав, що своїми словами Фаріон «поставила знак рівності» між окупантами й тими, хто жертвує своїм життям, боронячи Україну.
«На моє переконання, ця особа вже тривалий час цілеспрямовано та системно працює на розкол суспільства й розпалювання ворожнечі між українцями», — заявив Чєрнєв.
Він вважає, що її дії становлять загрозу національній безпеці України. Тож як заступник голови Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки він закликав Службу безпеки України здійснити перевірку висловлювань колишньої народної депутатки.
Ірина Фаріон — українська мовознавиця, блогерка та колишня народна депутатка від консервативно-націоналістичного Всеукраїнського об’єднання «Свобода». А за часів СРСР була членкинею Комуністичної партії Радянського Союзу.
У Верховній Раді популяризувала ідею важливості української мови, зокрема виступала проти «Закону Ківалова-Колесніченка». Закон від 2012 року, який зрештою визнали незаконним, передбачав офіційну двомовність в регіонах, де чисельність національних меншин перевищує 10 відсотків. Тоді низка обласних та місцевих рад визначили регіональною мовою російську.
У грудні 2012 року політикиня розкритикувала намір уряду скасувати обов’язковість дублювання фільмів українською, а також неволодіння державною мовою тодішнього глави Кабінету Міністрів Миколи Азарова. Вона звернулася до ексглави уряду: «Мову не знають ті, які або політично упереджені, або розумово відсталі».
На початку повномасштабного вторгнення, у квітні 2022 року, Фаріон розкритикували у соцмережах за її заяву щодо металургійного заводу імені Ілліча у Маріуполі. Тоді вона сказала, що «кати прийшли», оскільки «завод має назву ката». У той час у місті точилися бої українських військових з окупантами.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.