24 Жовтня 2023
Новини

На Вінниччині - спалах гепатиту А: госпіталізували 60 людей

На Вінниччині - спалах гепатиту А: госпіталізували 60 людей

На Вінниччині з вірусним гепатитом А госпіталізували 60 людей, зокрема 14 дітей.

Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я. Ще 14 пацієнтів перебувають під медичним наглядом та очікують підтвердження діагнозу.

У регіоні перевіряють та досліджують ймовірні причини спалаху: від стихійних ринків до точок централізованого та децентралізованого водопостачання.

На лабораторне дослідження вже відібрали 66 проб води, 53 з них вже перевірені та відповідають санітарним нормам.

"Станом на сьогодні поки не встановлено епідеміологічного зв’язку чи єдиного джерела інфікування для цих випадків. До завершення епідеміологічного розслідування вкрай необхідно дотримуватись профілактичних заходів", – кажуть у МОЗ.

Гепатит А – це вірусне захворювання, що вражає печінку та може мати як легкий, так і тяжкий перебіг. Вірус гепатиту А передається внаслідок вживання забруднених харчів або води, через недотримання особистої гігієни, а також, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї.

Дотримання гігієни під час приготування їжі та миття овочів і фруктів перед вживанням допоможуть запобігти передачі вірусу через харчові продукти. Також не варто використовувати воду з неперевірених джерел, а будь-яку не бутильовану слід обов’язково кип’ятити перед вживанням.

Ретельне миття рук із милом після відвідування туалету, перед їжею і після контакту зі сміттям теж допомагає уникнути та запобігти зараженню. Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14–28 днів.

Серед найпоширеніших симптомів:

  • слабкість;
  • підвищена температура;
  • діарея;
  • блювота;
  • жовтяниця.

Проти гепатиту А можна щепитися, вакцини зареєстровані в Україні та продаються на фармринку.

"Особливо важливо отримати щеплення проти гепатиту А дорослим, які працюють у закладах громадського харчування та підприємствах харчової промисловості, водоочисних та каналізаційних спорудах", – наголошують у відомстві.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: вінниця, хвороби
В тему

Останні матеріали