6 Вересня 2023
Новини

Міністром оборони України став Рустем Умєров

Міністром оборони України став Рустем Умєров
Колишній очільник Фонду державного майна Рустем Умєров 6 вересня став міністром оборони України.

Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк та Ірина Геращенко.

Рішення підтримали всі парламентські фракції. Всього 338 народних депутатів віддало голоси «за», один — утримався та 21 депутат — не голосував.

Народний депутат Ярослав Железняк зазначив, що призначення відбулося без присутності президента Володимира Зеленського, його представляв депутат Федір Веніславський.

Депутатка Ірина Геращенко зазначила, що згідно Конституції, до повноважень президента належить визначення кандидатур Міноборони та МЗС, тож він «мав знайти час представити свою кандидатуру, шануючи Конституцію і традицію».

Нагадаємо, 4 вересня Олексій Резніков подав до Верховної Ради заяву про відставку з посади міністра оборони, а вже наступного дня її схвалив парламент. Рустем Умєров, який має замінити Резнікова, також подав заяву про звільнення з крісла глави ФДМУ, парламент її схвалив.

Рустем Умєров має кримськотатарське походження. До приходу в політику був бізнесменом, інвестором, меценатом, а також радником лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

Умєров очолював Фонд державного майна, а нещодавно подав заяву про відставку. А до того з серпня 2019 року він був парламентарем від фракції «Голос», секретарем Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: міністерство оборони
В тему