10 Травня 2023
Новини

Оприлюднили мапу з військовими об’єктами росії в Криму

Оприлюднили мапу з військовими об’єктами росії в Криму

Опублікували інтерактивну карту аннексованого у 2014 році Кримського півострова з 223 чинними, тимчасовими і законсервованими військовими об’єктами рф із геолокаціями.

Про це пише "Радіо Свобода" й "Крим.Реалії".

Об’єкти на мапі розділили на 10 категорій: об'єкти Чорноморського флоту рф; склади зброї та боєприпасів; авіабази та аеродроми; радіотехнічні станції та зв'язок; ППО та ракетні війська; прикордонники, внутрішні війська, розвідники та інші підрозділи ЗС рф; паливо для військ; полігони; військові об'єкти з невідомим призначенням; об'єкти військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту (РХБЗ).

Серед цих об’єктів – військові аеродроми з інфраструктурою, пункти та місця базування кораблів, суден і катерів, доки, арсенали, склади озброєнь, продуктів і палива, військові містечка, військові частини, казарми, штаби і пункти управління, парки військової техніки та місця чергування засобів ППО, полігони і навчальні центри; деякі підприємства військово-промислового комплексу.

Усі ці дані з точними координатами та фотографіями розміщені на інтерактивній карті, яку створили журналісти "Крим.Реалії", проєкту Радіо Свобода "Схеми", фрілансери з Криму, військові експерти та фахівці Центральної служби новин RFE/RL. 

"Нам важливо поінформувати нашу аудиторію про рівень мілітаризації Кримського півострова. Ми хочемо попередити кримчан про небезпеку, пов’язану з цими місцями. Адже безліч людей живе в безпосередній близькості від військових об’єктів рф. А враховуючи широкомасштабні військові дії, які веде росія проти України, ці місця несуть особливу небезпеку для оточуючих", - зазначив автор карти Ігор Токар.

Координаторка авторського колективу проєкту зі створення карти Анжеліка Руденко зазначила, що мапою можуть користуватися як кримчани та вимушені переселенці з окупованих регіонів материкової України, так і всі, хто має родичів у Криму чи цікавиться інформацією з Криму.

За словами журналіста проєкту "Схеми" Кирила Овсяного, ця мапа складена з актуальних супутникових знімків Planet Labs за 2023 рік, на яких видно, що справді відбувається в окупованому Криму. Там можна розглянути у деталях, де і яку небезпеку несуть військові та інші об’єкти, пов’язані з Міноборони рф та іншими російськими силовими відомствами.

Раніше представник ГУР МОУ Андрій Юсов закликав кримчан "найближчим часом не перебувати поряд із військовими об’єктами та об’єктами, що забезпечують армію агресора".

Нагадаємо, росія мілітаризувала Кримський півострів після окупації та незаконної анексії у 2014 році, а 24 лютого 2022 року почала повномасштабне вторгнення в Україну, в тому числі з Криму. 

Починаючи з серпня 2022 року, в Криму та Севастополі майже щодня чути звуки вибухів. російська влада пояснює це стріляниною по "українських безпілотниках" і "роботою ППО". 

Підконтрольний рф голова Криму Сергій Аксьонов називав безпілотники "основною загрозою" для Криму. У жовтні 2022 року на Кримському (Керченському) мосту стався вибух.

На півострові діє підвищений ("жовтий") рівень терористичної небезпеки. Аеропорт Сімферополя закрили.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: крим, війна з Росією
В тему