2 Квітня 2023
Новини

2 квітня 2023: яке церковне свято, що не можна робити

2 квітня 2023:  яке церковне свято, що не можна робити

В Україні 2 квітня 2023 вшановують пам'ять преподобних Іоанна, Сергія, Патрикія та інших.

Яке сьогодні, 2 квітня, церковне свято

2 квітня в церковному календарі – день пам’яті преподобних Іоанна, Сергія, Патрикія та інших. Монастир святого Харитона в VIII столітті прийшов в занепад через часті набіги сарацинців. Однак монахи все ще в ньому жили. Наприкінці Великого посту до храму знову увірвалися сарацинці, почали вимагати, щоб монахи віддали їм свої цінності. Але ті відповіли, що в них нічого немає. Сарацинці розлютилися і почали стріляти по святих людях з луків. Вбили 13 монахів, багатьох поранили. Але тут сарацинці побачили, що до монастиря йдуть люди, тому втекли. Допомогу пораненим почав надавати тоді отець Фома.

Сарацинці знову напали у Великий четвер. Вони почали винищувати тих монахів, які після першого нападу залишилися живими. Щоб ніхто не зміг врятуватися втечею, обитель оточили. Схопили молодого монаха Іоанна, довго його катували, перерізали сухожилля на руках та ногах. Преподобний Сергій спробував втекти. Сарацинці його схопили і обезголовили. Однак кілька ченців все ж змогли втекти і сховатися в печері. Разом з ними був преподобний Патрикій.

Щоб інших не схопили, Патрикій вирішив вийти сам і здатися. Відвели його сарацинці в Лаврську церкву. А потім його та інших, що були там, загнали до печери, закрили вхід до неї і підпалили багаття. Ченці задихнулися від їдкого диму. Тоді загинуло 18 монахів. Ті, що змогли втекти, у Велику п'ятницю повернулися до монастиря, забрали тіла вбитих товаришів і поховали.

Читайте також

Що не можна робити в цей день

  • Не пліткуйте і не лайтеся, бо будуть проблеми.
  • Великі покупки робити не варто.
  • Не дозволяється дивитися в очі чоловікам незаміжнім дівчатам, тому що вона інакше не вийде заміж скоро.

Народні прикмети і традиції на 2 квітня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: якщо йде дощ, то осінь буде грибною;
  • кішка прикриває лапкою ніс, коли спить, чекайте на похолодання;
  • вночі зірок не видно — скоро прийде тепло;
  • холодна ніч, але теплий день на ясну і гарну погоду.

2 квітня наші предки намагалися вмитися з колодязя, скропити водою тварин і дітей, щоб всі були здоровими. Треба також кинути до середини монету, щоб залучити багатство. Селяни вже починали сіяти жито. А ще ткали лляні рушники. Вірили, що цей день чудово підходить для любовних справ чи весілля.

Читайте також

Погода на 2 квітня

Сьогодні, 2 квітня, в Києві хмарно, дрібний дощ протягом всього дня.

 У Львові похмуро, вранці розпочнеться дрібний дощ, який посилиться після полудня і через деякий час може навіть скінчитися.

 У Харкові хмарно до самого вечора, вранці дрібний дощ.

В Одесі похмуро, весь день йтиме дрібний дощ, який найбільшої сили досягне вранці і послабшає в другій половині дня.

Температура повітря в Києві +9 вдень та +6 вночі. У Львові +8 вдень та +3 вночі. У Харкові +11 вдень та +5 вночі. В Одесі +10 вдень та +7 вночі.

Читайте також

Як назвати дитину, яка народилася 2 квітня

Які сьогодні іменини: Микита, Віктор, Клавдій, Олександра, Світлана, Параска, Марія, Юліана.

Талісманом людини, народженої 2 квітня є нефрит. Відомий з давніх часів камінь, який відрізняється міцністю та оксамитовою поверхнею. Згідно з китайським повір'ям, нефрит є уособленням п'яти якостей людини: справедливість, чемність, мудрість, милосердя та мужність.

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Таблоїд, який сьогодні день, яке сьогодні свято, традиції
В тему