27 Березня 2023
Новини

Зґвалтування школярки на Закарпатті: омбудсмен бере справу на особистий контроль

Зґвалтування школярки на Закарпатті: омбудсмен бере справу на особистий контроль

Справу про зґвалтування на Закарпатті, коли суд дав умовний термін трьом підліткам, які зґвалтували неповнолітню, під особистий контроль взяв уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Омбудсмен вбачає в цьому порушення права дитини на захист та справедливе судочинство. Про це Лубінець написав у Telegram.

За його словами, представник регіонального представництва Офісу омбудсмена побував у селі Верхні Ворота, де сталося зґвалтування. Він поспілкувався з батьком та бабусею постраждалої, які дали згоду на «вжиття заходів, спрямованих на відновлення прав дитини». 

Омбудсмен пояснив, що його позиція полягає, зокрема, у можливості залучення представників правозахисних організацій та адвокатів, а також міжнародних організацій для надання кваліфікованої психологічної допомоги й реабілітації. Лубінець обіцяє ретельно проаналізувати дії судді (і надіслати відповідний лист до Вищої ради правосуддя), прокуратури (лист скерують на генпрокурора та до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів), а також місцевої служби захисту дітей, працівник якої представляв інтереси дівчини в суді.

«Як виявилося, мати одного з хлопців також є працівницею тієї служби соцзахисту дітей. Тому є сумніви щодо "неупередженості" та професійності представлення інтересів дівчинки», — зазначив омбудсмен.

Він також додав, що має сумніви щодо професійності дій обласного керівництв, «адже подія трапилася ще влітку 2021 року, а втім, суд виніс вирок у справі лише зараз». Водночас місцевий журналіст Віталій Глагола повідомив, що адвокат Масі Найєм готовий зібрати групу адвокатів для захисту дівчини і підготовки апеляції, а телеведуча Маша Єфросініна знайшла для дівчини «одного з найкращих психологів України». Глагола запевняє, що апеляція буде.

«Ми говорили з рідними дівчинки. Не буду вдаватися в жодні подробиці. Але сім’я готова боротися далі. А пройти цей шлях їм допоможуть найкращі юристи. Над цим вже працюємо. Одне можу сказати: це будуть найкращі адвокати. Родині це нічого не коштуватиме. Гроші не потрібні», — зазначив Глагола.

Нагадаємо, Воловецький районний суд Закарпатської області 16 березня встановив, що троє підлітків вчинили групове сексуальне насильство щодо неповнолітньої дівчини. Процес вони знімали на телефон, а згодом відео поширили серед учнів школи. 

Сам злочин стався ще в серпні 2021 року. Постраждала пояснила, що була з хлопцями у дружніх стосунках і до підвалу, куди її покликали, прийшла добровільно. Про подію нікому не розповідала, відчуваючи страх і сором.

Суд визнав хлопців винними за ч. 3. ст. 153 Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді 5 років ув’язнення. Однак через пом’якшувальні обставини суд звільнив підлітків від відбування покарання з випробуванням із встановленням іспитового строку на два роки.

Водночас суд зобов’язав хлопців виплатити по 60 тисяч гривень, а також покрити процесуальні витрати в розмірі понад 25 тисяч для кожного. 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: закарпаття, згвалтування, діти, школа, суд
В тему