22 Лютого 2023
Новини

У Львові китаєць захистив дисертацію українською мовою

У Львові китаєць захистив дисертацію українською мовою

У Національному університеті "Львівська політехніка" китаєць Ше Сяньнін успішно захистив дисертацію українською мовою.

Чоловік здобув ступень доктора філософії. Про це повідомили у навчальному закладі.

До Львова Ше Сяньнін приїхав 6 років тому, після завершення бакалаврату в університеті провінції Хенань.

Спочатку він вивчав українську мову на підготовчому відділенні, а потім вступив до магістратури на прикладну механіку, а після її завершення – до аспірантури. Ше Сяньнін спочатку не планував закінчувати аспірантуру в Україні.

"З-поміж країн, у яких я міг навчатися, а це – Україна, білорусь, Молдова, Азербайджан, Казахстан, вибрав саме Україну, тому що тут добре готують інженерів-механіків. І я знав, що в Україні дуже гарно. Дізнався, що у Львівській політехніці є хороша база з моєї спеціалізації", – розповідає Ше Сяньнін.

Науковець виграв грант на навчання від Китайського стипендійного центру, отримав китайську стипендію і бюджетне місце, а також ще одну стипендію у Львівській політехніці.

Ше розповідає, що роки його перебування в політехніці були цікаві й насичені. Рівнем навчання та технічним обладнанням лабораторій і кафедри чоловік задоволений.

Тема дисертації молодого науковця – "Підвищення ефективності механічного оброблення деталей з титанових сплавів на основі імітаційного моделювання процесу формоутворення".

У Львівській політехніці Ше Сяньнін охоче долучився до викладання китайської мови. Іноземець каже, що українська мова йому дається дуже нелегко, однак коли їхав до України, то навіть не сумнівався, що мусить її вивчити.

Ше Сяньнін любить гуляти містом, він відвідав майже всі львівські музеї, театри і храми. Також іноземець мандрує Україною. Коли почалася війна, батьки Ше наполягали, щоб він повернувся додому, однак він відмовився.

"Я запевняв їх, що тут усе добре, спокійно, Політехніка працює. Правда, у перші два місяці на вимогу китайської сторони виїхав до Угорщини, а потім, як тільки стало можливим, без вагань повернувся до Львова. Мій друг у Китаї працює журналістом, то я давав йому кілька коментарів про те, що насправді відбувається в Україні, пояснював йому, яка тут ситуація", – розповідає науковець.

Ше від самого початку війни донатить на ЗСУ. І робив це й тоді, коли був в Угорщині.

Ше Сяньнін каже, що наразі працюватиме у Львівській політехніці, однак залишатися тут надовго не планує. Наковець хоче повернутися на батьківщину і працювати викладачем.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: львів, українська мова, китай
В тему

Останні матеріали