0 0000
Новини

Хочеш стипендію - будь найрозумнішим.

Хочеш стипендію - будь найрозумнішим.

Стало відомо, яким чином зміняться правила призначення стипендій. В українських ВНЗ буде можливість перерозподіляти стипендії між спеціальностями.

За словами міністра, студентські організації наполягли на тому, щоб пропорції по кожній спеціальності були врегульовані.
Платити хочуть лише найуспішнішим та найрозумнішим представникам вишів і малозабезпеченим.
 
«Ми не будемо підтримувати ситуацію, коли заохочується сірість, і 75% студентів отримують стипендію просто тому, що вони навчаються. 
Це неправильно, просто смішно — ми утримуємо всіх студентів за рахунок кращих. Тому ми будемо підтримувати кращих», — заявив заступник міністра фінансів Сергій Марченко. 

«Поки підхід з академічних стипендій будується на основі рейтингу. Ми вже внесли проект постанови Кабміну, де врегулювали деякі технічні питання. 
Наприклад, такий момент: в маленьких групах, де навчаються дуже сильні студенти, тільки 45 відсотків могли отримати стипендію.Тепер ми зробимо 
більш широкий підхід, коли в межах факультету буде можливість перерозподіляти стипендії. Тобто в цілому по факультету – 45 відсотків, 
а між спеціальностями можна перерозподіляти», – зазначила міністр освіти України Лілія Гриневич в інтерв’ю «Обозревателю».

Раніше в Мінфіні повідомили про плани довести кількість стипендій до 15 відсотків. Разом з тим, Гриневич зазначила, що не отримувала такі розпорядження.

Ініціатива про скорочення кількості стипендіатів у ВНЗ вже викликала негативну реакцію. 
Гриневич між тим повідомила про підвищення зарплат для викладачів ВНЗ.

Студентське середовище відреагувало миттєво — в соціальних мережах не припиняються дебати та обговорення, відбулося кілька акцій протесту. 
Навіть зареєстровано петицію проти нововведення. Спочатку реакція на новину була агресивною. Але думки iнтернет-спільноти розділилися: 
знайшлися й альтернативні точки зору. Виявилося, що є чимало студентів, які підтримують ідею оновлення системи виплат стипендій.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему