23 Січня 2023
Новини

В Україні зросла кількість трансплантацій органів

В Україні зросла кількість трансплантацій органів

У 2022 році українські лікарі провели на 20% більше органних трансплантацій, ніж у довоєнному 2021 році.

2022 року лікарі провели 384 трансплантації органів. Про це повідомили в пресцентрі Міністерства охорони здоров'я України.

Трансплантацію органів в Україні наразі проводять 32 медичні центри. Їхні фахівці здійснили 275 операцій із пересадки нирок, 74 — печінки та 35 — серця. За даними МОЗ, за минулий рік провели 223 пересадки гемопоетичних стовбурових клітин: 192 — дорослим пацієнтам і 31 — дітям.

Найбільше пересадок торік виконали в Першому медичному об’єднанні Львова, Національному інституті хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова та клініці «Оберіг». 

Трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин проводять у 9 українських клініках. У трьох із них — НДСЛ «Охматдит», Київському центрі трансплантації кісткового мозку та Черкаському обласному онкологічному диспансері — виконують неродинні алогенні трансплантації.  Протягом 2021 року в Україні зробили 229 трансплантацій нирок, що на 131 більше, ніж 2020-го. Нове серце отримали 32 людини, а 2020-го — дев'ять.

В Україні поступово збільшується відсоток трансплантацій органів від померлого донора. За даними МОЗ, 2021 року таких трансплантацій було 53,7%, 2022-го — 55%.

«Це говорить про здатність вітчизняної системи охорони здоров’я працювати під час війни та усвідомлення родичами померлих, як їхнє рішення про згоду на трансплантацію органів допомагає рятувати життя іншим українцям», — йдеться в повідомленні.

У разі якщо померла людина не висловила за життя своєї згоди або незгоди на посмертне донорство, згода на трансплантацію органів запитується особисто у другого з подружжя або в одного з близьких родичів померлого.

Згоду на трансплантацію органів вони надають особисто та письмово на усний запит трансплант-координатора закладу охорони здоров’я. Відомості про письмову згоду вносить трансплант-координатор до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, а письмова згода долучається до медичної документації померлої людини.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: лікарня, Лікарі
В тему