В Україні 14 січня віряни святкують велике свято — Обрізання Господнє.
За місцевими традиціями у дитячому віці Ісусу Христу провели обрізання крайньої плоті. В ті часи процедура вважалася прообразом хрещення, щоб дитину прийняли в християнство. На честь цієї події щороку 14 січня віряни святкують свято Обрізання Господнє.
А ще на 14 січня випадає вшанування пам'яті святого Василя, цей день в народі часто називають Старий Новий рік.
![](https://t1.ua/prm_mat/budmaister.jpg)
![](https://t1.ua/prm_mat/budmaister_mob.jpg)
Традиції святкування
Обрізання Господнє збігається зі святкуванням Старого Нового року або святого Василя. Тому традиції цих свят сильно змішалися. 14 січня здавна наші предки накривають "Щедру кутю" — святковий стіл з великою кількістю страв. На відміну від "Багатої куті", яка накривається 6 січня, всі страви цього дня непісні. Особливо часто готують свинину, а "королем" свята по селах буває запечене порося.
Хлопчики та чоловіки зранку йдуть посівати і бажати господарям багатого року. Дівчатам ходити посівати заборонено, тому вони здавна збиралися разом, щоб повеселитися та поворожити. Хоча Церква і забороняє ворожити, однак в багатьох регіонах України язичницькі традиції поєдналися з релігійними з приходом християнства.
Віряни обов'язково відвідують храм, де проводиться святкова служба Божа.
Що не можна робити
Не давайті нічого в борг, тому що тоді весь рік в боргах проживете. Кредити також краще не оформляти.
Цього дня заборонено фізично працювати і займатися домашніми справами.
Церква рекомендує забути про сварки.
Погана прикмета відмовити цього дня в допомозі тим, хто її потребує.
А ще не варто виносити з будинку сміття.
Сильна молитва на свято Обрізання Господнє
"Ісусова молитва" вважається улюбленою серед православних ченців. У монастирях її називають також найсильнішою і часто порівнюють з молитвою "Отче Наш".
Звучить "Ісусова молитва" дуже просто:
“Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас. Амінь”.
Читати ці слова можна стільки разів, скільки бажає ваше серце.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.