8 Грудня 2022
Новини

Відомий зміст дев'ятого пакету санкцій проти росії

Відомий зміст дев'ятого пакету санкцій проти росії

Зміст дев'ятого пакету санкцій проти росії 7 грудня розкрила Єврокомісія.

Про це йдеться у заяві голови Європейської комісії Урсули фон дер Ляйєн.

Ляйєн зазначила, що росія продовжує нести Україні смерть і розруху, навмисно націлюючись на громадянське населення та цивільну інфраструктуру, намагаючись паралізувати країну на початку зими.

«Ті вісім пакетів санкцій, які ми запровадили, вже дуже кусаються. І сьогодні ми посилюємо тиск на росію дев'ятим пакетом санкцій», - наголосила вона.

За повідомленням голови ЄК, пакет містить такі основні антиросійські санкції:

  • доповнено перелік підсанкційних осіб, куди додатково увійшли майже 200 фізичних та юридичних осіб. Серед них - російські збройні сили, а також окремі офіцери та оборонно-промислові підприємства, члени державної думи та ради федерації, міністри, губернатори, політичні партії тощо. 

  • впроваджено санкції проти трьох додаткових російських банків, включаючи повну заборону на транзакції російського банку розвитку регіонів;

  • запроваджено новий експортний контроль та обмеження, зокрема щодо товарів подвійного використання. Це передбачає ключові хімічні речовини, нервово-паралітичні речовини, електроніку та ІТ-компоненти, які можуть використовуватись російською військовою машиною;

  • перекритий доступ росії до будь-яких дронів та безпілотних літальних апаратів. Тобто діятиме заборона прямого експорту двигунів для безпілотників у росію та експорт у будь-які треті країни, наприклад, Іран, які можуть постачати безпілотники до росії;

  • запроваджено заборону мовлення в ефірі європейських телеканалів чотирьох додаткових телеканалів та всіх інших платформ поширення російської пропаганди;

  • введено подальші економічні заходи проти російського енергетичного та гірничодобувного секторів, включаючи заборону на нові інвестиції у гірничодобувну промисловість у росії.

Крім того, цей пакет доповнюється повною забороною ЄС на імпорт російської морської нафти, яка набула чинності цього тижня, а також глобальним обмеженням нафтових цін, узгодженим G7.

«Міжнародне співробітництво проти війни росії ніколи не було таким сильним. Ми підтримуємо Україну та змушуємо росію платити за свою жорстокість. Ми єдині та тверді», - констатувала Урсула фон дер Ляйєн.

Нагадаємо, 6 жовтня Рада ЄС затвердила восьмий пакет санкцій проти росії, які є відповіддю за війну проти України, у тому числі анексію української території на основі псевдореферендумів, мобілізацію та відкриті ядерні погрози.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: війна з Росією, санкції, євросоюз
В тему