6 Грудня 2022
Новини

У Херсоні дітям-сиротам медики вигадували хвороби, щоб їх не вивезли до росії

У Херсоні дітям-сиротам медики вигадували хвороби, щоб їх не вивезли до росії
У Херсоні працівники дитячої обласної лікарні, створити враження, що діти надто хворі, щоб рухатися, фальсифікували медичні карти дітей-сиріт.
Таким чином дітей хотіли вберегти від вивезення до росії. Про це розповіла Ольга Пілярська, завідувачка відділення реанімації Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні.

«Ми навмисне написали неправдиву інформацію про те, що діти хворі і їх не можна транспортувати. Ми боялися, що [росіяни] дізнаються… [але] ми вирішили, що врятуємо дітей за будь-яку ціну», — сказала вона.

У лікарні в Херсоні персонал вигадав хвороби для 11 покинутих немовлят, які перебували під опікою медиків. Так їм не довелося віддавати малечу у дитячий будинок, де дітям могли видати російські документи та потенційно вивезти до рф. Одній дитині вигадали «легеневу кровотечу», іншій — «неконтрольовані судоми», а ще одна потребувала «штучної вентиляції легенів».

Комунальний Центр соціально-психологічної реабілітації дітей у селі Степанівка Херсонської області також фальсифікував документи, щоб приховати 52 дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей. Директор закладу Володимир Сагайдак розмістив деяких дітей до семи співробітників, інших відвезли до далеких родичів, а деякі старші діти залишилися з ним.

«Здавалося, що якщо я не буду ховати своїх дітей, то їх у мене просто заберуть», — сказав він.

Утім не всім дітям так пощастило: у листопаді стало відомо, що окупанти вивезли вихованців з «Олешківського дитячого будинку-інтернату» Херсонської обласної ради до окупованого Криму.

Як пише AP з посиланням на місцевих жителів, на початку повномасштабного вторгнення місцева група допомоги намагалася сховати дітей у церкві, але росіяни знайшли їх через кілька місяців, повернули до дитячого будинку, а потім «евакуювали».

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: херсон, війна з Росією, діти, лікарня
В тему

Останні матеріали