4 Жовтня 2022
Новини

росія завдала екологічних збитків Україні на понад $35 мільярдів

росія завдала екологічних збитків Україні на понад $35 мільярдів
У понад 35 мільярдів доларів оцінюють екологічні збитки в Україні, спричинені повномасштабним вторгненням рф. 

Під загрозою перебувають мільйони гектарів природних заповідників. Про це заявив міністр екології Руслан Стрілець на слуханнях в Парламенті ЄС в Страсбурзі, пише hromadske з посиланням на Reuters.

За даними міністра, близько 20% заповідних територій в Україні перебувають під загрозою знищення, і вже зафіксовано близько 2 тисяч випадків шкоди навколишньому середовищу.

За підрахунками України, збитки від забруднення повітря, спричиненого війною, наразі становлять близько 24,5 мільярда доларів, а ще понад $11 мільярдів необхідно для усунення шкоди, завданої ґрунту.

Стрілець зазначив, що сім місяців війни спричинили викиди 31 мільйона тонн вуглекислого газу, що приблизно відповідає кількості, яку виробляє Нова Зеландія за рік. Ще 79 мільйонів тонн парникових викидів, за його словами, може бути вироблено під час відбудови зруйнованої інфраструктури.

До слова, за даними Київської школи економіки (KSE), лише сума прямих збитків, яких завдали цивільній та військовій інфраструктурам в Україні, зросла до 114,5 мільярда доларів.

У липні український уряд презентував план відновлення країни: за підрахунками чиновників, для відновлення упродовж 10 років Україні потрібні 750 мільярдів доларів.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: війна з Росією, екологія, Україна
В тему

Останні матеріали