7 Вересня 2022
Новини

В Угорщині антиукраїнську пропаганду поширюють у шкільному підручнику

В Угорщині антиукраїнську пропаганду поширюють у шкільному підручнику
В Угорщині підручник із географії для восьмикласників наповнений антиукраїнською пропагандою та неправдивими фактами.
У Міністерстві закордонних справ України відреагували на цю ситуацію. Про антиукраїнські твердження у підручнику повідомила «Європейська правда».

Підручник розроблений державним центром OFI та є обов’язковою навчальною книжкою для учнів в Угорщині. У підручнику вказують, що більшість населення країни — українці, але у східній частині — «значна частка росіян», а на Кримському півострові «вони складають більшість». Про кримських татар автори книжки не згадують.

У підручнику дітей переконують, що війна в Україні громадянська, причетність росії взагалі не згадується.

«Дві східнослов'янські мови (російська, українська) подібні. У частинах країни, населених росіянами, п'ята частина населення розмовляє змішаною російсько-українською мовою. Попри це, дві етнічні групи часто ворогують одна з одною. Їхнє протистояння також спровокувало збройний конфлікт за Кримський півострів», — йдеться у книжці.

Ці речення супроводжуються малюнком, на якому Україну розривають російський ведмідь та чоловіки з символами США та Євросоюзу. У школярів запитують: «Кому має належати Україна?»

Крім того, учнів переконують, що здоров'я у населення погане, Україна нібито може розраховувати на найнижчу тривалість життя на континенті. І загалом, на думку авторів, населення країни скорочується через природні причини та еміграцію. Також кажуть, що загальна економічна ситуація несприятлива, особливо для угорців.

Речник МЗС України Олег Ніколенко нам у коментарі зазначив, що відомству відомо про ситуацію з угорським підручником. Напередодні українські дипломати провели зустріч в угорському МЗС.

«Під час зустрічі наголосили на неприйнятності подання недостовірних та викривлених фактів про Україну. Вимагаємо якнайшвидшого виправлення неправдивої інформації в підручнику», — сказав Ніколенко.

До слова, Угорщина продовжує підтримувати відносини з росією попри її повномасштабне вторгнення в Україну. Зокрема Угорщина блокувала запровадження європейських санкцій щодо ЄС, а наразі погрожує блокувати продовження деяких санкцій, якщо обмеження введуть щодо трьох російських олігархів.

Крім того, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан був єдиний європейським лідером, який приїхав на поховання Михайла Горбачова. А під час парламентських виборів Орбан називав Зеленського своїм противником.

Також Угорщина постійно звинувачує Україну в утисках прав угорської нацменшини. Україна ж звинувачення відкидає.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: угорщина, освіта, підручники, війна з Росією
В тему