18 Серпня 2022
Новини

У Шацькій громаді поєднали інтеграцію ВПО та змістовне дозвілля

У Шацькій громаді поєднали інтеграцію ВПО та змістовне дозвілля

Як інтегрувати переселенців у життя приймаючих громад? Над цим питанням роздумують багато посадовців та активістів. Кожен вибирає свій шлях, але здебільшого перші кроки здійснюються через заходи, що сприяють налагодженню діалогу.

Яскравий приклад –захід, який на початку серпня організували у Мельниках (Шацька ТГ)  громадські організації «Волинський Інститут Права», «Пісочні береги» та Сільський комітет.

Квест, благодійний ярмарок, конкурс на найкращий піщаний замок, турнір з волейболу, творчі майстер-класи, фотозона, розмальовування аквагримом, благодійна лотерея – усі ці атракції першочергово відбулися для змістовного дозвілля дітей (місцевих та внутрішньо переміщених). Водночас, активну участь в заході взяли і дорослі.

«Чимало ВПО відвідало майстер-класи з плетіння намиста, вінків з польових квітів та браслетів з горобини. Вони багато розпитували про наші традиції і помітно було, що це для них не просто розвага,  а можливість краще зрозуміти українські традиції», – розповідає керівниця Сільського комітету «Мельники»Руслана Сидорук.

Також захід став хорошою нагодою для переселенців та місцевих жителів краще познайомитися одне з одним, зав’язати теплі контакти і просто поспілкуватися.

Руслана Сидорук додає: «Під час квесту ми навмисно формували команди так, щоб там були різні діти. Працювали вони дуже злагоджено. Було таке відчуття, що місцеві та ВПО давно знайомі: приязно спілкувалися, підтримували одне одного та допомагали під час виконання завдань».

Важливо зазначити і те, що крім інтеграційного, пізнавального, розважального компоненту, захід мав ще й благодійну місію. Присутні могли пожертвувати кошти на потреби ЗСУ. У підсумку було зібрано 50 тисяч 716 гривень.

Захід було реалізовано Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Волинь, шацьк, війна з Росією
В тему

Останні матеріали