13 Серпня 2022
Новини

З порта «Чорноморськ» вийшло судно з агропродукцією

З порта «Чорноморськ» вийшло судно з агропродукцією

Порт «Чорноморськ» 13 серпня залишило перше судно, яке зайшло в українські порти під завантаження агропродукцією.

Про це повідомили в Міністерстві інфраструктури України.

Зранку балкер під прапором Барбадосу FULMAR S вийшов у напрямку до Туреччини. Судно об’єдналося в караван з балкером THOE. Так, два судна завантажені агропродукцією вагою 14,5 тисяч тонн.

У Міністерстві нагадали, що після відкриття «зернового коридору», вже 16 суден вирушили із українських портів, а на їх бортах 450 тисяч тонн агропродукції.

У відомстві опублікували відео, на якому видно процес завантаження судна FULMAR S.

Нагадаємо, Україна підписала угоду з Туреччиною та ООН про безпечне вивезення зерна через Чорне море. Україна не підписувала жодних документів з росією — рф підписала дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН.

Домовленості передбачають розблокування трьох українських портів — «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» — для вивезення зерна і продовольства. Контроль над портами залишається за українською стороною. У портах перебуватимуть лише судна, які забезпечують експорт зерна та пов'язаних із ним продовольства й добрив. У Туреччині Спільний координаційний центр проводить інспекцію кораблів, що прямують з і до України.

Перше судно з українським зерном після 24 лютого вийшло з Одеського порту 1 серпня. Судно RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне 2 серпня досягло узбережжя Туреччини. 3 серпня його оглянула команда, до складу якої входять російські та українські посадовці.

Корабель вирушив до Триполі в Лівані, куди повинен доставити свій вантаж із 26 тисяч тонн кукурудзи. Зараз для товару шукають нового покупця, бо попередній вантажоодержувач від вантажу відмовився через порушення термінів доставки.

Наразі експорт зерна відновили вже з усіх трьох портів. Так, 9 серпня з порту «Чорноморськ» вийшло два судна з 70 тисячами тонн української агропродукції.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: війна з Росією, одеса, економіка, їжа
В тему

Останні матеріали