13 Серпня 2022
Новини

У Львові померла зв’язкова Романа Шухевича

У Львові померла зв’язкова Романа Шухевича

Членкиня Організації українських націоналістів, зв’язкова головного командира Української Повстанської армії Романа Шухевича Дарія Гусяк померла 12 серпня у Львові у віці 98 років.

Про це повідомив Юрій Шухевич, син Романа Шухевича, – пише Радіо Свобода.

«Одна з покоління нескорених, завдяки яким Україна стала незалежною і має нині, тих хто можуть захистити цю незалежність», – написав на сторінці у Фейсбук Юрій Шухевич.

Дарія Гусяк народилася 4 лютого 1924 року у Трускавці Львівської області. У 1948 році вона склала присягу ОУН. Невдовзі стала зв’язковою Романа Шухевича. 2 березня 1950 року Дарію Гусяк радянська влада заарештувала. Вона зазнала катувань, але не повідомила місце перебування головного командира УПА. Поруч у камері, через перегородку, чекісти били її маму.

Дарія Гусяк
Дарія Гусяк

За свою діяльність Дарію Гусяк позбавили волі на 25 років. Вона відбула покарання в Верхньо-Уральську Челябінської області, а згодом у Володимирській тюрмі. У 1969 році її перевели у концтабір в Мордовії. Дарія Гусяк відбула весь термін покарання, звільнившись на 51 році життя.

У помешканні Дарії Гусяк у Львові. Зліва на право – членкині ОУН, підпільниці УПА – Катерина Данилів, Ольга Ільків, Дарія Гусяк
У помешканні Дарії Гусяк у Львові. Зліва на право – членкині ОУН, підпільниці УПА – Катерина Данилів, Ольга Ільків, Дарія Гусяк

«Всередині 90-х, маючи майже 70 років, вона завжди виглядала гарно, усміхнена і привітна. З початку 90-х займалася створенням жіночих організацій, Конгресу українських націоналістів, приділяла увагу вихованню молоді. Це була жінка, яка вважала, що основна увага і ставка має бути на молоді.

Підготовлені кадри можуть розвивати українську державу, вважала Дарія Гусяк. Не маючи власної родини, вона присвятила все своє життя визволенню України, починаючи ще з середини 40-х років, ставши зв’язковою Романа Шухевича. У незалежній Україні вона проявила свою феноменальну витримку», - говорить історик Микола Посівнич.

Дарія Гусяк останні роки жила у Львові, нею опікувались монахині. Поховають її на Личаківському цвинтарі.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: смерть, історія, Україна
В тему