30 Липня 2022
Новини

В Іспанії і Бразилії зафіксували перші смерті людей від мавпячої віспи

В Іспанії і Бразилії зафіксували перші смерті людей від мавпячої віспи

У світі, зокрема, в  Іспанії та Бразилії зафіксували перші смерті людей від віспи мавп. Ким був пацієнт і як довго хворів, поки не розголошують.

Про випадок смерті в Іспанії повідомило видання El Mundo.

Як зазначається, згідно з даними Національної мережі епідеміологічного нагляду (RENAVE), станом на п'ятницю в Іспанії офіційно підтвердили 4298 випадків зараження мавпячою віспою, більшість із них – чоловіки.

"Із 3750 інфікованих, щодо яких є інформація, 120 були госпіталізовані (3,2%) і один помер, що стало першою смертю в Іспанії від цього захворювання", – пишуть журналісти.

Координаційний центр попереджень та надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров'я Іспанії підрахував, що серед усіх заражених мавпячою віспою лише 64 жінки, всі інші – чоловіки. Вік хворих варіюється від 10 місяців до 88 років, при середньому віці 37 років.

Як пише Reuters, також 29 липня про першу смерть від мавпячої віспи за межами африканського континенту повідомила Бразилія. Від хвороби помер 41-річний чоловік з імунодефіцитом.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила глобальну надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я у зв'язку зі спалахом віспи мавп. Загроза захворювання помірна у світі, але висока в Європі, заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адхан Гебреєсус. Він зазначив, що спалах віспи мавп фіксується переважно серед чоловіків.

Наприклад, у Франції 25 липня зареєстрували вже понад 1700 підтверджених випадків захворювання на віспу мавп. У країні оголосили про відкриття великого центру вакцинації.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, медицина, епідемія, хвороби, іспанія, бразилія
В тему