26 Липня 2022
Новини

Порушення закону про мову: надійшла рекордна кількість скарг

Порушення закону про мову: надійшла рекордна кількість скарг

Рекордну кількість повідомлень про порушення нових вимог закону про функціонування української мови за перші 10 днів його дії отримав профільний омбудсмен Тарас Кремінь.

Про це йдеться на сторінці Уповноваженого із захисту державної мови у Facebook.

З 16 по 25 липня мовний омбудсмен отримав 502 скарги про порушення вимог закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Зокрема, скарги громадян стосуються:

  • 59% – сфери обслуговування в інтернеті;
  • 20% – інформаційних інтернет-ресурсів,
  • 9% – безпосереднього обслуговування споживачів;
  • 7% – діяльності посадових осіб в органах державної влади та місцевого самоврядування;
  • 5% – інше.

За словами мовного омбудсмена, кожне друге звернення – про порушення вимоги щодо завантаження українськомовної версії сайтів за замовчуванням.

"Очікувано, що переважна більшість цих повідомлень, а саме 79%, стосуються порушень частини шостої статті 27 Закону, яка набрала чинності 16 липня 2022 року, і яка регламентує застосування державної мови інтернет-представництвами", – підкреслив Кремінь.

Нагадаємо, за законом, українські інтернет-ресурси (вебсайти, сторінки в соцмережах, YouTube-, Viber-, Telegram-канали, мобільні застосунки тощо) з 16 липня 2022 року повинні мати стартову сторінку та сторінки у соцмережах українською мовою.

Водночас мовний омбудсмен за результатами 10-денного аналізу дотримання мовного закону зазначив:

"Попередній аналіз найбільш відвідуваних в Україні інтернет-ресурсів, у тому числі інформаційних, на які поширюються нові вимоги, засвідчив – закон працює".

Кремінь також підкреслив, що численна кількість повідомлень з різних куточків України про порушення вимог закону про мову вказують на високу обізнаність суспільства про нові норми ЗУ. Також аналіз засвідчив, що значна частина інтернет-ресурсів, на які скаржаться українці, у перші дні дії нових норм привели свою діяльність у відповідність із законом.

Нагадаємо, у мовного омбудсмена визначили посадовців, які порушують закон про державну мову. 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: закон, українська мова
В тему

Останні матеріали