21 Липня 2022
Новини

Нацбанк підняв вартість долара

Нацбанк підняв вартість долара
Через зміни фундаментальних характеристик економіки України під час війни та зміцнення долара до інших валют Національний банк України скоригував офіційний курс гривні до долара США.

З 9:00 21 липня його курс підняли до 36,5686 гривні за долар. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

У регуляторі стверджують, що такий крок дасть змогу збільшити конкурентоспроможність українських виробників, зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення та підтримати стійкість економіки в умовах війни.

Офіційний курс гривні до долара США й надалі є фіксованим. Голова НБУ Кирило Шевченко наголошує, що фіксація курсу гривні на рівні 29,25 грн за 1 долар на початку повномасштабної війни допомогла забезпечити стабільну роботу фінансової системи.

«Війна триває вже майже п'ять місяців, за які відбулися суттєві зміни в нашій та світовій економіці. В таких умовах офіційний курс гривні на рівні 24 лютого вже не відповідає реаліям та поступово втрачає роль якоря для очікувань», — зазначив він.

За оцінками Нацбанку, корекція обмінного курсу збільшить приплив і, відповідно, продаж валютного виторгу експортерами та дасть змогу стабілізувати курсові очікування.

І наголошують, що корекція офіційного курсу гривні матиме лише обмежений вплив на прискорення темпів зростання цін, зумовлене наслідками війни, а також динамікою цін на світових товарних ринках.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: нбу, економіка, війна з Росією
В тему