21 Липня 2022
Новини

Наступ рашистів на Донбасі може завершиться найближчими тижнями — аналітики

Наступ рашистів на Донбасі може завершиться найближчими тижнями — аналітики
Фото ілюстративне
Наступ рашистів на Донбасі може забезпечити їм обмежені завоювання, але, найімовірніше, досягне кульмінації до захоплення великих населених пунктів, таких як Слов'янськ чи Бахмут.

Про це заявили в американському Інституті вивчення війни (ISW).

Аналітики відзначили, що російські війська нині намагаються пересуватися по малозаселеній та відкритій місцевості. Проте, коли росіяни підійдуть до траси Е40 навколо Слов'янська та Бахмута, вони зіштовхнуться з більшою щільністю населення та забудованістю районів. Така місцевість буде більш сприятливою для українських захисників.

«Тому нинішній російський наступ на Донбасі, найімовірніше, завершиться десь на трасі Е40 найближчими тижнями», — припускають в Інституті вивчення війни.

В ISW відзначили, що за останні кілька тижнів російські війська не просунулися ні у бік Слов'янська, ні вздовж Сіверська-Бахмута. Водночас росіяни продовжують знижувати свою наступальну міць у локальних боях за невеликі та відносно незначні населені пункти Донеччини.

Так, російські війська після захоплення Лисичанська 3 липня почали спроби завоювати Сіверськ, але станом на 20 липня досі не взяли місто. Подібним чином росіяни не змогли розпочати прямі штурми Бахмута і здебільшого зосередилися на боях за невеликі населені пункти на схід та південь від міста.

Зусилля окупантів з наступу на Слов'янськ, за словами аналітиків, здебільшого зайшли в безвихідь і протягом кількох тижнів не принесли жодних значних успіхів для росії.

«Відновлення активних наземних наступальних дій після нетривалої оперативної паузи ще не призвело до реального просування росії вперед, хоча можливо, що або постійний тиск з боку росії, або завершення зусиль рф щодо відновлення бойової могутності може принести обмежені вигоди найближчими днями чи тижнями», — резюмували в ISW.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: війна з Росією, донбас
В тему

Останні матеріали