14 Липня 2022
Новини

Експорт українського зерна: що відомо про переговори в Туреччині

Експорт українського зерна: що відомо про переговори в Туреччині

У Стамбулі на зустрічі делегацій Туреччини, України, росії та ООН домовилися про створення координаційного центру з експорту українського зерна морським шляхом.

Про це 13 липня повідомляло Hurriyet, з посиланням на заяву голови Міноборони Туреччини Хулусі Акара.

«За результатами зустрічі, яка пройшла в позитивній та конструктивній атмосфері, досягнули домовленостей щодо базових технічних питань, таких як створення координаційного центру в Стамбулі, де будуть присутні представники всіх сторін, спільний контроль у пунктах виходу з порту та прибуття, а також забезпечення безпеки судноплавства на маршрутах переходу», - повідомив міністр.

Згідно зі словами Акара, наступного тижня делегації України та росії знову зустрінуться в Туреччині, щоб узгодити всі деталі і підписати відповідну угоду.

«Досягнуто домовленості про повторну зустріч української та російської делегацій у Туреччині наступного тижня. На цій зустрічі всі деталі будуть ще раз розглянуті, і виконана робота буде зафіксована підписами», - сказав Акар.

Нагадаємо, 13 липня у Стамбулі відбулися переговори щодо відновлення експорту українського зерна – планувалася окрема зустріч дипломатів України та Туреччини.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сумнівався, що найближчим часом можливий прорив у переговорах щодо розблокування експорту зерна.

Також в ООН заявили, що переговори щодо розблокування експорту українського зерна, котрі відбулися в Стамбулі, мали позитивний результат.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: війна з Росією, туреччина, їжа, економіка
В тему

Останні матеріали