18 Травня 2022
Новини

путін використовує зерно, як зброю проти світу, — заява Німеччини

путін використовує зерно, як зброю проти світу, — заява Німеччини

Президент Росії Володимир Путін свідомо використовує зерно, як зброю проти світу, який засуджує його війну в Україні.

Про це заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

«Росія веде «зернову війну», причому абсолютно свідомо: в надії, що можна роз’єднати спільноту, яка налічує 141 країну, котрі засудили цю війну, та підсилити невпевненість в інших регіонах світу», - зазначила Бербок.

Вона наголосила на важливості протидії російській пропаганді, фейковим новинам і наративам, які намагаються нав’язати світові думку про те, ніби причиною дефіциту зернових є санкції проти РФ. Санкції, введені не лише ЄС, G7, а й багатьма країнами, мають єдину мету - вдарити по центру ухвалення рішень у Кремлі та змусити зупинити війну й продемонструвати неприйняття порушення міжнародного права, підкреслила політик.

Заможні держави підтримують усіма засобами країни усього світу перед загрозою негативних наслідків, таких як зростання цін на харчові продукти та енергоносії.

«За все це несе відповідальність один лише російський президент, який цілеспрямовано знищує в Україні елеватори, бомбить поля, руйнує шляхи постачання та свідомо блокує порти, з яких зерно експортується в інші країни; це – свідома воєнна стратегія для подальшої дестабілізації в усьому світі», - додала міністр.

Країни G7 наразі активно шукають альтернативні шляхи експорту українського врожаю, Це питання буде стояти на порядку денному зустрічі в Нью-Йорку 18 травня, у якій візьме участь і Бербок. Захід робить кроки, щоб запобігти світовій продовольчій кризі, яку намагається влаштувати Путін.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Світ, війна з Росією, німеччина, росія
В тему