26 Квітня 2022
Новини

Рівень радіації у Чорнобильській зоні «аномально» підвищився

Рівень радіації у Чорнобильській зоні «аномально» підвищився
Після захоплення російськими окупантами ЧАЕС рівень радіації у Чорнобильській зоні став найвищим після аварії 1986 року.

Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко, передає пресслужба відомства.

“Після того, як російські війська вторглися до Чорнобильської зони, був порушений верхній шар грунту і після цього зараз починає фіксуватися підвищена радіація в Чорнобильській зоні”, - сказав він.

Денисенко додав, що підвищення рівня радіації зафіксовано вперше після аварії на ЧАЕС 1986 року.

До слова, 26 квітня в Україні відзначають День пам’яті Чорнобильської трагедії. У ніч на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух із викидом радіоактивних речовин. Близько 200 тисяч людей було евакуйовано із зон забруднення.

Як повідомлялося, радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк 24 лютого заявив, що українські військові втратили контроль над Чорнобильською атомною електростанцією. Також невідомо про стан об'єктів ЧАЕС та сховища ядерних відходів.

Згодом було зафіксовано перевищення контрольних рівнів потужності дози гамма-випромінювання у зоні відчуження. Такі коливання показників датчиків фахівці пов’язують з порушенням верхнього шару ґрунту внаслідок руху великої кількості важкої військової техніки через зону відчуження та підняттям у повітря забрудненого радіоактивного пилу

Президент рф володимир путін 24 лютого оголосив війну Україні і розпочав масштабне вторгнення. На низку українських міст було скоєно ракетні удари, атаковано військові об’єкти Збройних сил України.

На всій території України запроваджено воєнний стан.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: чорнобиль, чаес, радіація, війна з Росією
В тему