2 Квітня 2022
Новини

Близько 200 тисяч українців отримали статус ВПО за тиждень: як отримати статус

Близько 200 тисяч українців отримали статус ВПО за тиждень: як отримати статус

ЦНАПи та відділи соцзахисту працюють у турборежимі, щоб допомогти кожному переселенцю стати на облік та отримати довідку ВПО. За тиждень від запуску послугу отримали близько 200 тисяч людей.

Загалом із 2014 року в Україні зареєстровано 1,6 млн внутрішньо переміщених осіб. З них найбільше у Донеччині, Луганщині, Харківщині та Києвщині.

Про статус внутрішньо-переміщеної особи: що потрібно знати?

За період воєнного стану Волинська область прийняла майже 46 тисяч (станом на 02.04.2022) громадян з регіонів, де ведуться активні бойові дії. Станом на сьогодні проживати на Волині залишилось 30 тисяч переселенців. Соцзабезпечення внутрішньо-переміщених осіб відбувається у два етапи: надання статусу ВПО та здійснення соціальних виплат.

Хто може отримати статус ВПО?

Статус внутрішньо-переміщеної особи визначається:

  • громадянам, які перемістилися з зони бойових дій з Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, м. Києва, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей;
  • відповідно до розпорядження Кабміну від 06 березня 2022 року № 204 Волинська область також підпадає під категорію ВПО, хоча станом на сьогодні Волинь приймає переселенців з інших областей.

Як отримати статус ВПО?

  • необхідно звернутись до управлінь соціального захисту населення в містах або районах;
  • також довідку про статус внутрішньо-переміщеної особи можуть видавати ЦНАПи та соціальні відділи територіальних громад, які включені до програмного комплексу «Соціальна громада»;
  • від 31 березня самостійно подати заявку на оформлення статусу ВПО можна буде через додаток Дія.

Зверніть увагу: внутрішні переселенці з східних областей України, які проживають на Волині з 2014-2015 років, автоматично отримують статус ВПО і соцзабезпечення відповідно до нового законодавства.

Також, як повідомила т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення Волинської ОВА Оксана Гобод, днями в територіальних громадах Волині запрацювала «Соціальна громада».

«Працюємо над тим, щоб комплекс працював швидко, якісно та без збоїв. Ми проводимо роз’яснювальну роботу серед працівників та переселенців, щоб максимально до 14 квітня усіх людей мали можливість об’єднати і надати статус внутрішньо переміщеної особи. Тому що за цим буде слідувати призначення соціальних виплат».

Хто може отримати соціальні виплати?

  • дорослі будуть отримувати 2 тисячі гривень;
  • дітям до 18 років, а також людям з інвалідністю будуть виплачувати по 3 тисячі гривень.

Виплати будуть здійснюватись щомісячно з дати звернення на період воєнного стану та плюс 1 місяць після припинення чи скасування воєнного стану.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, війна з Росією
В тему

Останні матеріали