18 Січня 2022
Новини

В Україні різко зростуть ціни на пластикові пакети

В Україні різко зростуть ціни на пластикові пакети

Кабмін ухвалив рішення, що з 1 лютого в Україні діятимуть мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети.

За даними Міністерства економіки, у середньому за рік українець використовує 500 пакетів, пише «Обозреватель».

Які мінімальні ціни встановили:

2,00 грн – пакет без ручок та бічних складок;

2,50 грн – пакет без ручок, але з бічними складками або ручками без бокових складок;

3,00 грн – пакет із ручками та бічними складками.

Вгорі – заборонені для безкоштовного розповсюдження пакети, внизу – пакети, які можна використовувати до 10 березня 2022 року
Вгорі – заборонені для безкоштовного розповсюдження пакети, внизу – пакети, які можна використовувати до 10 березня 2022 року

Йдеться про пакети зі стінками завтовшки 50 мкм. Уточнюється, що вони призначені для пакування та транспортування товарів. Більш тонкі звичайні та оксорозкладні пластикові пакети (завтовшки до 50 мкм) повністю заборонять з 10 березня.

Зазначимо, що заборона безкоштовних одноразових пакетів уже діє в Україні. Проте деякі супермаркети встановили ціни у розмірі лише кількох копійок. Поступово такі пакетики повністю заборонять. Такі обмеження вже діють у деяких країнах ЄС.

Наступним кроком може стати подорожчання пластикових пляшок. Наприклад, у розвинених країнах Європи вже стягують окрему платню за напої у пластиковій тарі. А серед місцевих жителів здавати пластикові пляшки за гроші – звичайна практика.

Слідом за обмеженням використання пластикових пакетів уже найближчим часом можуть запровадити заборону на пластиковий одноразовий посуд. Його не можна буде не лише виробляти, а й ввозити на територію України.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, ціни, супермаркет
В тему

Останні матеріали