18 Січня 2022
Новини

У Києві з Софійського собору впав триметровий хрест

У Києві з Софійського собору впав триметровий хрест

У Києві з одного з куполів Софійського собору сильний вітер зірвав 3-метровий хрест.

Інцидент трапився вночі на 18 січня. Ніхто не постраждав, повідомляє ТСН.

Хрести на куполах Софії замінювали 40 років тому. Як наголошує заступник генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Вадим Кириленко, це недовгий термін. За його словами, якщо правильно дотримуватися усіх технологій, то хрести можуть простояти вічно.

При цьому Кириленко пояснює, що радянські реставратори – можливо, через поспіх – припустилися серйозної помилки й огорнули міддю чорний метал, який був в основі хрестів.

«Є закони фізики, є правила хімії, вони непорушні... Ці метали між собою спрацювали і одне одного з’їли», – зазначає він.

Хрести потрібно реставрувати. Такі роботи неможливо зробити взимку, тому в соборі чекали літа. Проте погода внесла свої корективи у ці плани.

Зараз у «Софії Київській» щодня пильно стежать за прогнозами погоди. У разі, якщо синоптики прогнозують вітер, на будівлях закріплюють все, що можна закріпити. Проте на куполах це зробити неможливо, каже заступниця генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» з культурно-просвітницької діяльності Кіра Петрачек.

У заповіднику зазначили, що наразі хрест направлено на експертизу, і найближчим часом на місці зруйнованого встановлять новий. А усі інші хрести на банях собору буде додатково обстежено, заради уникнення подібних ситуації.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: київ, Надзвичайні події, церква
В тему

Останні матеріали