17 Січня 2022
Новини

Ходив лише навприсядки: у Львові чоловікові зробили складну операцію на ноги

Ходив лише навприсядки: у Львові чоловікові зробили складну операцію на ноги
Фото ілюстративне

У Львові 57-річному чоловіку, який мав завжди зігнуті ноги під кутом 90 градусів, зробили операцію.

Через хворобу він два роки міг пересуватися лише навприсядки. Оскільки пацієнт не міг розігнути ноги, тому не мав можливості стояти, - інформують у Першому територіальному медичному об'єднанні Львова.

10 років тому він переїхав зі Львова до села та оселився на горищі батьківської хати. Горище було холодним та невисоким, тому під час ходьби доводилося підгинати ноги.

Після першої ж зими чоловік помітив проблеми із ходьбою: аби розрівняти ноги, йому доводилося докладати зусиль. З потеплінням усе минало, але в перші прохолодні ночі симптоми поверталися. 

З часом він втратив можливість нормально пересуватися, окрім як на колінах і навприсядки. У нього буквально "закам’яніли" суглоби, м’язи та сухожилля.

Два роки тому чоловіка забрав до Львова брат, він кілька місяців шукав лікарів, які б змогли допомогти родичу. Зрештою, звернувся до хірургів 8-ї лікарні Першого ТМО Львова.

Хворого прооперували, але через складність ситуації працювати медикам довелося вже не з м’язами та сухожилками, які були скороченими, а з кістками.

Медики розрізали кістки на обох ногах і вставили імпланти в положенні, яке відповідає природному стану. Першу операцію на правій нозі пацієнту виконали одразу, другу –  на лівій місяць тому.

Лікарі запевняють, що хірургічне втручання пройшло успішно. За їхніми словами, хоч чоловік ще не бігає, але вперше за два останні роки він випрямляє ноги і робить кроки. Після реабілітації, нехай і виснажливої та довгої, він зможе знову нормально ходити.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: львів, лікарня, Лікарі
В тему