16 Січня 2022
Новини

Яка вакцина краща для вагітних

Яка вакцина краща для вагітних

Вагітним рекомендують обирати мРНК-вакцини і не ризикувати з векторними.

Наголошують, що їм обов’язково робити щеплення від коронавірусу, оскільки ризики тяжкого перебігу хвороби й ускладнень для них удвічі вищі. Таку пораду озвучив лікар-інфекціоніст Віктор Петров, - пише OBOZREVATEL.

"Своїм пацієнткам я рекомендую вакцинуватися обов’язково. Якщо ми говоримо про світовий досвід, то бачимо, що рекомендації щодо вакцин CDC (Centers for Disease Control and Prevention, Центр з контролю й профілактики захворювань США, – Ред.) і допуски, які давало FDA (U.S. Food and Drug Administration, Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США, – Ред.), то вони все ж таки на основі мРНК", – зауважив він.

Як пояснив лікар, мРНК-вакцини мають свої переваги, зокрема, для застосування у вагітних.

"По-перше, вони мають достатню ефективність – 97-98%. По-друге, безпека. В цьому випадку імунітет реалізується опосередковано, тому що рибосома починає продукувати коронавірусний білок, і тільки на цей білок виробляються антитіла", – сказав він.

"Як на мене, варто дотримуватися світового досвіду і не експериментувати з векторними вакцинами, а також з вакцинами, які мають обмежену придатність до застосування в породіль і у інших жінок", – попередив Петров.

Він додав, що вагітним варто вакцинуватися не лише від коронавірусу, а й від решти небезпечних інфекцій, зокрема, від дифтерії і сезонного грипу.

"Це має рацію, тому що будь-які ризики для вагітної жінки або для жінки, яка перебуває в пологах, подвоюються. Тому не варто ризикувати. Робіть це і не хвилюйтеся щодо наслідків", – закликав медик.

Нагадаємо, до мРНК-вакцин, наявних в Україні, яким лікар рекомендує надавати перевагу, належать Pfizer&BioNTech та Moderna. До векторних вакцин, з якими медик не радить експериментувати, належить AstraZeneca та CoronaVac.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: вагітність, вакцинація, коронавірус
В тему