29 Грудня 2021
Новини

Лучанин 25 років прожив з трубкою катетера у серці

Лучанин 25 років прожив з трубкою катетера у серці

Лучанину Ігорю Мисану з серця видалили підключичний катетер, який потрапив у організм чоловіка 25 років тому, коли той лежав у реанімації після ДТП.

Родина вважає, що чоловік міг обламати катетер, а лікарі це приховали. Через сторонній предмет у тілі чоловік мав проблеми зі здоров'ям, втім, ніхто з лікарів не міг виявити їхню причину. Лікарі поставили правильний діагноз лише восени цього року, - пише ІА «Волинських новин».

Сестра чоловіка Ярослава Вінчук розповіла, як 25 років тому, перед шкільним екзаменом, Ігор Мисан потрапив у ДТП. В результаті зіткнення з трактором юнак 8 днів лежав у реанімації.

За словами сестри, потерпілому поставили підключичний катетер, який і потрапив у серце.

«Ми припускаємо, що коли він приходив до тями, то міг його обламати, оскільки тоді були неякісні катетери. Але лікарі це приховали, про це ми нічого не знали», – каже Ярослава Вінчук.

Трубку знайшли між правим шлуночком і правим передсердям, а впиралась вона у артерію. Протягом наступних 25 років ця трубка спричинила чимало проблем: температура до 40 градусів, чиряки на грудях та спині. Лікарі радили приймати знеболювальні, втім, точного діагнозу поставити не міг ніхто.

Після обстежень чоловікові дали направлення у Львівську обласну клінічну лікарню. Вже там лікар Юрій Іванів поставив правильний діагноз, а пацієнта направив на операцію до кардіохірурга Любомира Кулика. Лікар провів два втручання тривалістю десять та п'ять годин. Суть операції полягає у тому, що тіло людини охолоджують до 18 градусів, а потім зливають кров та «відключають» серце.

«Нам давали 50% гарантії на життя. У лікарів виникало питання, як людина могла жити стільки років, він працював, мав фізичні навантаження. Хірург сказав, що це була найскладніша операція в житті. Через три дні зробили повторну операцію, оскільки судина біля серця постійно була у запальному стані, її «латали», а потім протягом двох годин спостерігали за нею», – розповіла жінка.

Наразі Ігоря Мисана вже виписали з лікарні. За словами сестри, з кожним тижнем чоловік почувається все краще.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: луцьк, Волинь, Здоров'я, лікарня
В тему