5 Грудня 2021
Новини

Як оформити пенсію через «Дію»: детальна інструкція

Як оформити пенсію через «Дію»: детальна інструкція

Українцям спростили вихід на пенсію та дали можливість оформити всі документи через портал Дія. Крім того, там можна буде перерахувати пенсію.

Глава Мінцифри, віце-прем'єр-міністр Михайло Федоров, розповів, що оформити пенсію можна легко та просто через електронний портал, це актуально та безпечно під час пандемії.

Як отримати або перерахувати пенсію онлайн через Дію:

  • авторизуватись на порталі;
  • зайти до розділу «Пенсії, пільги та допомога» та обрати пункт із пенсіями;
  • заповнити заяву. Частина даних там уже буде. Залишиться заповнити брак;
  • вказати, про який вид пенсії йдеться;
  • вказати спосіб отримання виплат на банківську картку або у відділенні пошти;
  • завантажити документи, які запропонує портал;
  • поставити електронний підпис та натиснути «Надіслати».

Коли пенсію було призначено — стане відомо протягом 10 робочих днів. Лист із сповіщенням прийде на вказану електронну пошту.

Зазначимо, що в Україні кажуть про ефективність для громадян накопичувальної системи пенсій. Тобто, кожен українець сам собі може забезпечити виплати в старості. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль вважає, що українці завдяки накопичувальній пенсії могли б отримувати «вдвічі більшу пенсію».

Цікаво, що за офіційними даними, пенсії понад 10 тис. грн отримують 471 тисяча 646 українців. При цьому половина українців отримують пенсії менше ніж 3 тис грн.

Нагадаємо, що у разі працевлаштування пенсіонера пенсія, яку він отримує, не індексується та надбавки до неї не перераховуються так, як непрацюючим пенсіонерам. Щоб не виникало таких фінансових конфліктів, пенсіонер має протягом 10 днів з моменту офіційного працевлаштування повідомити органи Пенсійного фонду, що він вийшов на роботу.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, пенсіонери, пенсійний фонд, пенсії
В тему