23 Листопада 2021
Новини

На Волині - новий штам COVID

На Волині - новий штам COVID

У Луцькому районі виявили новий штам коронавірусу Дельта Плюс, який є найбільш заразним.

Про це повідомила головна державна санлікарка Волині Наталія Янко, - пише ІА "Волинські новини".

За її словами, через збільшення збільшення кількості COVID-хворих спостерігається і збільшення летальних випадків серед волинян. У листопаді померло на 36% більше людей, ніж у жовтні. Із початку листопада вже померло 355 людей. 80% померлих – особи віком 60+. Серед людей цього віку – найменше щеплених (близько 21%).

Янко додала, що за останній тиждень померло двоє людей із однієї сім’ї – це чоловік і дружина 70, 71 року з Ковельського району. Також за її словами, померла 29-річна жінка у Нововолинську, без мами залишилися двоє малолітніх дітей (два і чотири роки).

"На жаль, померло двоє молодих людей із Луцька віком 39, 40 років без супутніх захворювань, у яких хвороба протікала вкрай важко з тотальним ураженням легень. Усі ці люди були нещеплені», – розповіла Наталія Янко.

На її думку, стрімке збільшення кількості хворих і смертей можна пояснити впливом на перебіг епідемії штаму Дельта, який зараз домінує в Україні і на Волині зокрема. Насамперед штам Дельта вражає тих, хто не хворів коронавірусом, і тих, хто не пройшов курс вакцинації.

Головна санлікарка області додала, що триває робота з виявлення циркуляції штаму коронавірусу Дельта в регіоні. Вона наголосила, що в 98% всіх досліджених зразків від хворих волинян виявили мутований штам, характерний для штаму Дельта.

Янко зазначила, що в області виявили новий варіант штаму, який ще називають Дельта Плюс, у 4 жителів Луцького району. Цей штам циркулює ще у восьми областях України, в тому числі на Волині. Він є найзаразнішим серед усіх варіацій коронавірусу, адже поширюється на 10-15% швидше, ніж інші підтипи цього штаму.

"Цей штам також виявили в Одеській, Львівській, Тернопільській, Рівненській, Івано-Франківській, Закарпатській і Херсонській областях», – інформувала Наталія Янко.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: луцьк, Волинь, коронавірус, Надзвичайні події
В тему