19 Листопада 2021
Новини

На Рівненщині парубки жорстоко вбили волинянина: отримали по 15 років в’язниці

На Рівненщині парубки жорстоко вбили волинянина: отримали по 15 років в’язниці

Двох 20-річних жителів міста Дубровиця Сарненського району засудили до 15 років у в’язниці за вбивство людини.

Рівненський апеляційний суд визнав їх винними у вчиненні низки особливо тяжких злочинів, два з яких — корисливі, - пише Ковель медіа.

На початку березня 2018 року під приводом купівлі-продажу бурштину двоє тоді ще неповнолітніх хлопців виманили в Дубровицю жителя Ковеля. Коли потерпілий приїхав на зустріч, дубровиччани, вимагаючи повернути їм неіснуючий борг за раніше реалізований бурштин-сирець.

Вони вдарили чоловіка трубою та гайковим ключем, зв’язали руки і в багажнику його ж «Фольксвагена» вивезли в лісовий масив, де продовжили наносити удари тією ж трубою та ногами. Чоловік від отриманих травм помер.

Після цього молодики заволоділи тисячею гривень та 900 доларів США, іншими особистими речами. Відігнавши іномарку покійного, облили її бензином і підпалили, аби приховати злочин.

11 червня 2021 року Сарненський районний суд проголосив вирок у цій резонансній справі: 20-річних Д. та О. визнано винними одразу за п’ятьма статтями Кримінального кодексу України та призначено їм покарання у виді позбавлення волі на 10 років кожному. Також суд зобов’язав обвинувачених сплатити потерпілим понад 200 тисяч гривень матеріальної шкоди та 2,4 мільйона гривень моральної.

До Рівненського апеляційного суду з апеляційними скаргами звернулись прокуратура та потерпілі. Не оскаржуючи фактичних обставин кримінального провадження, просили призначити вбивцям 45-річного чоловіка, батька двох неповнолітніх дітей, більш суворе покарання — по 15 років.

На захист інтересів засуджених стали їх захисники та законні представники, які наполягали на залишенні вироку суду першої інстанції без змін. Увагу колегії суддів акцентували на тому, що це молоді люди, яким потрібно дати шанс на нормальне життя після звільнення із в’язниці, а великий термін ув’язнення негативно вплине на їх соціалізацію й можливість стати на шлях виправлення.

Рівненський апеляційний суд, заслухавши усіх учасників судового розгляду, прийшов до висновку про задоволення апеляційних скарг. Змінюючи вирок місцевого суду в частині призначеного покарання на більш суворе, суд врахував усі обставини справи. Серед яких — невизнання обвинуваченими вини, відсутність каяття, тяжкість вчинених неповнолітніми злочинів, а також агресивну поведінку обох юнаків під час перебування у слідчому ізоляторі, яка свідчить про те, що засуджені не зробили належних висновків й становлять небезпеку для суспільства.

У решті вирок суду першої інстанції апеляційний суд залишив без змін.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: рівне, ковель, Волинь, смерть, кримінал, вбивство, суд
В тему