9 Жовтня 2021
Новини

В Україні знову збільшаться тарифи: коли, наскільки і чому

В Україні знову збільшаться тарифи: коли, наскільки і чому

В Україні тарифи на опалення і гарячу воду можуть злетіти на 40%. Причина цьому – підписаний між Кабміном і містами меморандум  не має юридичної сили, а через зростання вартості газу уникнути подорожчання буде складно.

Про це в коментарі OBOZREVATEL заявив глава Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко. За його словами, меморандум – це просто рамковий договір, і він ні на що не впливає. "Немає такої юридичної форми документа. Меморандум не несе жодної юридичної сили", – пояснив експерт.

Тим часом деякі міста вже заявляють, що тарифи все-таки змушені піднімати. Зокрема, на сайті КМДА вже опубліковано проєкт рішення про встановлення нових тарифів на опалення і гарячу воду. Згідно з проєктом, 1 Гкал коштуватиме 1625,65 грн з ПДВ. За словами Попенка, це означає, що опалення для киян подорожчає приблизно на 40% порівняно з минулою зимою.

Як стверджує експерт, єдине можливе рішення в цій ситуації, яке допоможе зберегти тарифи на старому рівні, це зменшення ціни на газ для теплокомуненерго. "Вартість газу, який буде використовуватися для потреб населення, встановили на рівні 7,42 грн, а для бюджетної сфери і бізнесу – 16 грн. Я повністю впевнений, що рік тому в бюджети закладали вартість газу для теплокомуненерго не дорожчу за 6-7 грн. Тому вони фізично не можуть функціонувати за такої ціни. Тому і стоїть питання компенсацій, але де шукати такі компенсації – теж не зрозуміло".

За словами Попенка, дуже ймовірно, що опалювальний сезон у цьому році в багатьох містах почнеться із запізненням. Нагадаємо, 30 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що ціни на тепло і гарячу воду зростатимуть, адже уряд, "Нафтогаз", Асоціація міст України та Конгрес місцевих і регіональних влад підписали відповідний меморандум.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, тарифи, комунальні послуги
В тему