9 Жовтня 2021
Новини

День Іоанна Богослова 2021: що суворо заборонено робити на свято

День Іоанна Богослова 2021: що суворо заборонено робити на свято

В Україні  9 жовтня 2021  відзначають День пам'яті Іоанна Богослова – одного з найулюбленіших учнів Ісуса Христа.  У народі свято відоме під назвою Іван Богослов.

Ким був Іоанн Богослов

За переказами, батьками святого Іоанна були рибалка з Галілеї Зеведей і дочка святого Йосипа Обручника Саломія. Якось Ісус Христос зустрів Іоанна та його брата Якова на Генісаретському озері та покликав за собою. Залишивши батька, брати пішли за Сином Божим.

Іоанн Богослов був наймолодшим з апостолів Спасителя і був поруч з Ним до самого кінця. Саме Іоанну Господь перед своєю смертю на хресті доручив піклуватися про Свою Матір Діву Марію. Після Успіння Богородиці Іоанн проповідував в Ефесі та інших містах Малої Азії. В Ефесі він написав одне з чотирьох Євангелій, де закликав до любові всіх християн. Проповіді апостола супроводжувалися багатьма чудесами.

Коли Іоанну було близько ста років, він звелів своїм учням викопати могилу у формі хреста і засипати його землею, закривши обличчя хусткою. Однак коли послідовники святого через деякий час розкрили могилу, тіла Іоанна Богослова там не було.

Традиції в День Іоанна Богослова – що потрібно зробити

У день пам'яті Іоанна Богослова варто відвідати богослужіння в церкві та помолитися святому. Прочитати молитву можна і вдома, якщо сходити в храм немає можливості. Апостол Іоанн вважається заступником мандрівників, учнів, художників та іконописців. Йому моляться про зцілення, народження дітей, благополуччя і мир у сім'ї, захист від злих духів, здатність істинно любити Бога та ближніх.

До дня Іоанна Богослова зазвичай завершувалася сівба озимих і розпочиналася пора весіль. Цього дня спостерігали за погодою, намагаючись передбачити, якою буде зима і коли випаде сніг.

Що не можна робити в День Іоанна Богослова

У день пам'яті апостола до споживання дозволені лише пісні страви з додаванням рослинної олії. Обов'язково слід сходити до церкви, помолитися та пом'янути померлих родичів.

Не можна відмовляти в допомозі, злитися, злословити, переїдати та зловживати алкоголем. Свято необхідно провести в любові до ближнього.

Згідно з народними повір'ями, на Іоанна Богослова не можна різати овочі ножем.

Прикмети в День Іоанна Богослова

  • Сніг пішов – зима прийде через сорок днів.
  • Яскраві зірки – на гарну погоду. Тьмяні – піде дощ або сніг.
  • Дощ іде – негода протримається ще два тижні.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, яке сьогодні свято, який сьогодні день, день ангела, традиції
В тему