12 Вересня 2021
Новини

Субсидії онлайн в Україні: як дізнатися про нарахування

Субсидії онлайн в Україні: як дізнатися про нарахування

В Україні можна офіційно дізнатися статус субсидії на оплату комуналки перед початком опалювального сезону – зокрема, перевірити, схвалили допомогу чи ні, і якщо так, то в якому розмірі.

Для цього достатньо знати тільки адресу, з якої було подано заяву на отримання субсидії.

Всі дані містяться в Єдиному держреєстрі одержувачів житлових субсидій. Інформацію з нього надає Міністерство соціальної політики. 

Як дізнатися, чи нарахована субсидія?

Насамперед потрібно знайти державний портал за адресою subsidii.ioc.gov.ua.

В меню зліва потрібно вибрати область України, населений пункт, вулицю, номер будинку і номер квартири. Дізнатися про нарахування субсидії за прізвищем не можна.

Після введення всіх необхідних даних потрібно пройти перевірку, натиснувши на кнопку "Я не робот". Коли перевірка закінчиться, кнопка "Шукати" стане активною, її можна буде натиснути.

Статус вашої субсидії відобразиться в першій колонці таблиці. Так ви зможете дізнатися, нарахована субсидія чи ні.

Як дізнатися розмір субсидії?

Крім самого факту призначення субсидії, портал дозволяє з'ясувати її розмір. Для цього потрібно натиснути на кнопку зі значком "очі" в колонці "Призначено за період":

Після цього спливе вікно, в якому вказані суми допомоги. Зверніть увагу: суми різняться залежно від сезону (опалювальний або ні).

Також у цьому вікні вказані дати, в які була призначена субсидія. Вони відображаються, навіть якщо наразі субсидія неактивна.

Як повідомлялося, у нинішній опалювальний сезон розміри деяких субсидій в Україні помітно скоротяться. Суми допомоги залежать від доходів одержувачів, але гроші дають на оплату не всіх комунальних послуг, а тільки в межах нормативів споживання. І ці нормативи зменшать на 50%.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, субсидії, комунальні послуги, економіка
В тему