29 Серпня 2021
Новини

Паралімпійські ігри: Україна здобула ще два «золота»

Паралімпійські ігри: Україна здобула ще два «золота»
На Паралімпіаді-2020 у Токіо в п'ятий день змагань спортсмени Оксана Зубковська у стрибках у довжину та Роман Полянський в академічному веслуванні завоювали золоті медалі. 

Тепер в активі української збірної вже 10 найвищих нагород.

Оксана Зубковська брала участь у стрибках у довжину серед спортсменів із порушенням зору.

З третьої спроби вона стрибнула на 5,54 метра та гарантувала собі золоту медаль. Друге і третє місце посіли легкоатлетки з Іспанії та Алжиру: вони стрибнули на 5,38 і 5,33 метра відповідно.

Для 40-річної Зубковської це четверте «золото» на Паралімпіаді: вона вже ставала паралімпійською чемпіонкою на Іграх у Пекіні, Лондоні та Ріо.

Також паралімпійським чемпіоном став Роман Полянський — в одиночному академічному веслуванні на 2000 метрів. Він фінішував за 9:48,78 хвилини. Інші суперники відставали від спортсмена щонайменше на 12 секунд.

Друге і третє місце посіли веслувальники з Австралії та Бразилії.

34-річний Полянський уже здобував «золото» у цій дисципліні на Іграх у Ріо.

За п'ятий день змагань в України поки лише дві медалі, але їхня кількість, імовірно, зросте, бо змагання ще тривають.

Нагадаємо, українські паралімпійці вже здобули 36 медалей: «золото»: крім Полянського та Зубковської, його завоювали плавці Єлизавета Мерешко (двічі), Анна Стеценко, Євгеній Богодайко, Максим Кріпак, Михайло Сербін, Денис Дубров; паверліфтерка Мар'яна Шевчук; «срібло» — плавці Антон Коль, Максим Кріпак, Олексій Вірченко, Єлизавето Мерешко, Катерина Денисенко, Сергій Кліпперт, Андрій Трусов, Кирило Геращенко, Віктор Смирнов; фехтувальники Артем Манько, Олена Федота, Наталія Морквич та жіноча команда з фехтування, метальник спису Владислав Білий, метальниця булави Анастасія Москаленко; штовхальник ядра Роман Данилюк; «бронза» — фехтувальниця Євгенія Бреус, плавчиня Анна Гонтар, стрибунка у довжину Юлія Павленко, велогонник Єгор Дементьєв, дзюдоїсти Юлія Іваницька, Наталя Ніколайчук та Руфат Магомедов; настільні тенісисти Максим Ніколенко та Іван Май.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, спорт, японія, змагання
В тему