14 Серпня 2021
Новини

В Україні будуть платити по дві пенсії

В Україні будуть платити по дві пенсії

В Україні планують виплачувати дві пенсії при умові, якщо розмір зарплати становив  15 тис. грн і платити внески з 25 до 60 років. В такому випадку  розмір другої пенсії може скласти 3,1 тис. грн. А обидві пенсії (з діючого солідарного і накопичувального рівнів) складуть 6,7 тис. грн.

Такі розрахунки опублікувало Міністерство соціальної політики на своїй сторінці в Twitter.

Варто зазначити, що другу пенсію хочуть ввести вже в поточному році, а додатково за неї доведеться віддавати 4% зарплати (2% заплатить роботодавець, і ще 2% – внески співробітника).

Розрахунки відомства припускають, що українець щомісяця платить 2% на другу пенсію з прибуткового податку, і 2% додатково з зарплати від єдиного соцвнеску.

"У цьому прикладі середня пенсія з накопичувальної системи за 15 років у людини складе 3117 гривень. Разом з солідарної пенсією людина буде отримувати 6741 гривні., Що становить 45% від її зарплати", – йдеться в повідомленні відомства.

Водночас вчена Лідія Ткаченко впевнена: що якщо відкладати по 4% з зарплати, то в кращому випадку ці ж 4% і можна буде отримати, і то за умови, якщо збирати тривалий період (ідеально, коли не менш 20 років).

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, пенсіонери, пенсійний фонд, пенсії, зарплата, економіка
В тему