15 Липня 2021
Новини

«1+1» оштрафували за трансляцію серіалу російською мовою

«1+1» оштрафували за трансляцію серіалу російською мовою

Нацрада України з питань телебачення та радіомовлення оштрафувала "Студію 1+1" на понад 71 тис грн.

Вони транслювали серіал "Кухня" російською навесні 2020 року, - інформує Нацрада з ТБ та радіо.

Нацрада 15 липня розглянула результати позапланової безвиїзної перевірки Студії. Отож, "1+1" оштрафували на 71 488,95 грн.

Позапланову безвиїзну перевірку призначили на звернення громадянина Максима Ковбика, який скаржився на неправомірну трансляцію в ефірі телеканалу "1+1" із 13 квітня по 30 травня 2020 року серіалу "Кухня".

Моніторинг Національної ради відбувся з 27 квітня по 5 травня.

Проаналізувавши надані ліцензіатом документи і пояснення, за результатами перевірки було встановлено, що трансляція серіалу "Кухня" (виробництва ТОВ "KEYSTONE PRODUCTION" на замовлення ЗАТ "YBW Group", 2013, Російська Федерація) російською мовою з українськими субтитрами є порушенням вимог абзацу другого частини п’ятої статті 10 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".

Національна рада, враховуючи норми статті 72 цього закону, застосувала до мовника санкцію "стягнення штрафу". Це – 5% суми ліцензійного збору, що для телеканалу "1+1" становить 71 488,95 грн.

Упродовж 30 днів із дня повідомлення Національною радою про ухвалене рішення компанія має сплатити штраф до державного бюджету.

Крім того, Національна рада визнала порушення ТОВ "ТРК "Студія 1+1" пункту а) частини першої статті 59 закону України "Про телебачення і радіомовлення", оскільки телерадіоорганізація зобов’язана дотримуватись законодавства України і вимог ліцензії.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, телебачення, російська мова, штрафи
В тему

Останні матеріали