12 Липня 2021
Новини

12 липня свято Петра і Павла: що не можна робити

12 липня свято Петра і Павла: що не можна робити

Православна церква сьогодні відзначає велике свято - день всехвальних апостолів Петра і Павла.

Щорічно 12 липня віруючі відзначають велике церковне свято - день апостолів Петра і Павла. Дата вважається однією з найбільш значущих у православному календарі. Торжество також називається «‎Петрів день»‎, «‎Петрівка»‎, «‎Рибний день». Петро і Павло - перші апостоли в християнстві.

Відзначається це свято щорічно 12 липня за новим стилем, або 29 червня за старим стилем. Саме 12 липня в один день обидва святих прийняли мученицьку смерть за Ісуса Христа.

Хто такі святі Петро і Павло

Апостол Петро – це один з дванадцяти апостолів і відданий учень Христа. До знайомства з Ісусом він був одружений і працював звичайним рибалкою. Після страти Ісуса і його вознесіння на небеса продовжив проповідувати християнство. Був розп'ятий вниз головою за часів гонінь на християн.

Святий Павло сам брав участь у переслідуванні перших християн і залишав їх у темниці. Під час однієї з подорожей почув голос Христа і осліп. Після цього він увірував в Бога, зцілився і прийняв хрещення. Проповідував християнство і створював християнські громади. Був обезголовлений в один день з Петром.

Традиції святкування Петрового дня

Цей день називають Петровим розговінням, оскільки 12 липня закінчується Петрів піст. Традиційно в цей день влаштовували гулянки, хороводи, ярмарки. Селяни готувалися до збору сіна. Напередодні свята прибирали будинки, а в сам Петрів день не працювали

Особливо шанується це свято у рибалок, адже святий Петро походить з рибальської сім'ї. Рибалки моляться апостолу і просять послати хороший улов. Часто свято зустрічають за риболовлею. Віруючі в цей день можуть відвідати храм і попросити в апостолів здоров'я для рідних.

Що не можна робити в День Петра і Павла

У цей день заборонена важка фізична праця. Роботу в саду і городі краще відкласти.

Не можна лихословити, лаятися, сумувати 12 липня.

У День Петра і Павла не слід укладати шлюб.

Шити, в'язати, вишивати і займатися рукоділлям в цей день не можна.

Прикмети 12 липня

Ясна погода - весь рік буде хорошим;

Роса - до сонячного дня. Відсутність ранкової роси віщує дощ;

Дощ ллє - ще сорок днів буде негода;

Дощ на Петра - до мокрого сінокосу. Сіно буде жорстке, проте урожай непоганий: два дощі - хороший, три - багатий.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: яке сьогодні свято, свято, Україна
В тему