Мандрівники, власники туристичних магазинів, науковці, історики прокоментувати створення історико-культурного екомаршруту «Волинський спадок» і поділилися своїми думками, як можна популяризувати туризм в громадах.
Про це інформують організатори заходу ГО "Волинська Фундація".
Ірина Єрко, доцент кафедри туризму та готельного господарства ВНУ імені Лесі Українки:


«Розширення активних видів туризму має великі перспективи в нинішніх умовах децентралізації. Саме такі дестинації уможливлять збільшення кількості туристів та розвитку сервісу. Наявність маркованих туристичних маршрутів дасть змогу залучити внутрішніх туристів, а історична складова дозволить зацікавити іноземних гостей».
Ярослав Ярощук, власник велосипедного магазину «КРУТИ ПЕДАЛІ»:
«Щороку стає дедалі більше велолюбителів, а промаркованих велосипедних маршрутів у нас дуже мало, незважаючи на те, що Волинь дуже цікава для подорожей саме на велосипедах. Власне тому є потреба у розвитку велотуризму».
Тарас Рикмас, керівник туристичного клубу Terra Incognita:
«Волинь має великий, нерозкритий потенціал для українського туриста. Створення такого маршруту приверне увагу людей до цього регіону. Мені було б цікаво для початку проїхатись саме по треку, адже при створенні маршруту в нього включають найцікавіші локації».
Андрій Єрко, директор КЗ «Міський центр туризму, спорту і краєзнавства учнівської молоді Луцької міської ради»:
«Ознакування маршруту за міжнародними стандартами є вагомим внеском в розвиток туристичної інфраструктури регіону подорожі. Разом з тим значно полегшує орієнтування туристів на місцевості».
Таня Троянь, мандрівниця, керівниця туристичного клубу TroyanTrekking:
«Готовий офіційний маршрут, який ще й має ідею, однозначно збільшить коло людей, які зможуть подорожувати цією місцевістю. Адже не кожен вміє самостійно планувати і банально може не здогадуватися про існування деяких локацій».
Богдан Бальбуза, директор Волинського центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства:
«Створення такого маршруту, як «Волинський спадок», має особливе значення для нас. Адже туристично-краєзнавча робота посідає важливе місце в національно-патріотичному вихованні молоді. Тим більше, проект розширює межі для пізнання, охоплюючи історію, культуру та екологію. Тому Центр обов’язково буде долучатися до маршруту та популяризувати його серед туристів-волинян».
Святослав Зюзін, кандидат географічних наук, завідувач навчальної лабораторії «Екологічної експертизи» ЛНУ ім. Івана Франка:
«Волинський регіон володіє великим рекреаційним потенціалом, який на сьогоднішній день є недостатньо використаним при організації туристичної діяльності. Створення туристичного маршруту такого типу дозволить ознайомити туристів із унікальними природними комплексами Волині, самобутньою культурою та цікавими місцями регіону».
Тетяна Яцечко-Блаженко, історик, дослідник Волині:
«Волинський спадок» – це ідеальне рішення для сімейного вікенду. Адже подорож історичною Волинню буде пізнавальною для туристів будь-якого віку. Мальовничі краєвиди, архітектурні споруди, овіяні легендами, розповіді про історичні факти – все це буде чекати туристів, які оберуть маршрут «Волинський спадок» вже цього літа».
Сергій Наумчук, власник туристичного магазину «Миклухо-Маклай»:
«Ідея створення будь-якого маршруту – це завжди добре для туристичного потенціалу регіону. А коли це маршрут з історичною складовою - то це в рази краще! Ми з нашою компанією об'їздили усе навколо Луцька, що тільки можна. А тут – щось нове. Тому цей маршрут із задоволенням проїдемо на велосипедах, пробіжимо чи просто пройдемось. Сподіваюся, що після нас зроблять те саме, хто знає нас і за нами стежить».
Юрій Драч, асистент кафедри екології Львівського національного університету імені Івана Франка, турист:
«Проведення туристичної діяльності виховує у людях не тільки любов до рідного краю, але і сприяє розвитку екологічної свідомості та підвищенню екологічної культури в контексті раціонального використання природних ресурсів. Саме тому такі ініціативи є вкрай важливими і потребують підтримки, як збоку місцевого населення, так і органів влади».
***
Історико-культурний екомаршрут «Волинський спадок» реалізує ГО Волинська Фундація у партнерстві з Українська Природоохоронна Група - UNCG , як проект, що був підтриманий в рамках конкурсної програми «Культура+» Український культурний фонд.
Маршрут має протяжність близько 150 кілометрів. Пролягає суміжними громадами Волинської та Рівненської областей: Цумань, Олика, Деражне, Клевань, Білів, Пересопниця.
Відкриття маршруту відбудеться незабаром:
18 липня: Клевань–Білів–Пересопниця https://www.facebook.com/events/1430184417358004/
21 липня: Олика–Залісоче
https://www.facebook.com/events/503288617604093/
25 липня: Цумань–Цуманська пуща–Деражне
https://www.facebook.com/events/342500737433507/
Долучайтеся до подій!
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.