16 Червня 2021
Новини

Українцям почали видавати свідоцтва про вакцинацію: який вигляд вони мають

Українцям почали видавати свідоцтва про вакцинацію: який вигляд вони мають

Українцям почали видавати свідоцтва про вакцинацію міжнародного зразка. Утім, для цього потрібно вакцинуватися двома дозами препарату.

Хто видає ці міжнародні бланки про вакцинацію і чи чи можна з ним поїхати за кордон, розповіли у Сніданку з 1+1, пише ТСН.

Документ називається Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Воно двома мовами: українською та іноземною – це може бути англійська або французька. На бланку вказані особисті дані, прізвище, ім’я, дата народження. Утім, треба перевіряти, щоб було все, як у закордонному паспорті. У нижній частині документа вказано, коли зроблене перше і друге щеплення проти коронавірусу, а також яким препаратом. Важливо, щоб це була одна вакцина.

Якщо ви отримали повну вакцинацію, то автоматично такий папір не видадуть. «Щоб отримати цей сертифікат, якщо у вас підписана декларація з сімейним лікарем, то треба до нього звернутися. Він його роздруковує. Необхідно бути зареєстрованим на порталі HELSI.me», – каже сімейна лікарка Ганна Сєрова.

На українському сертифікаті немає QR-коду, як, наприклад, на іспанському. Лікар-стоматолог з Іспанії Сергій Петращук каже, що на документі обов’язково має бути QR-код для того, щоб на кордоні могли перевірити, чи справжня така довідка. «Я маю сертифікат про вакцинацію з QR-кодом. Я з ним можу вільно їздити в Євросоюзі. Цей сертифікат у мене постійно перевіряють на кордоні», – розповів він.

Поки що український документ визнали дві країни: Угорщина та Молдова. Днями з ним можна буде поїхати до Грузії та Туреччини. Варто наголосити, що такі документи дозволять після повернення з-за кордону до України не сидіти на самоізоляції, а також вони звільняють від ПЛР-тестування.

Від 1 липня в Україні будуть видавати паспорти вакцинації чи, як ще їх називають, паспорти здоров’я. Вочевидь, що туди будуть заносити інформацію не лише про вакцинацію, а й про перенесений коронавірус, ПЛР-тестування чи експрестест, а також про наявність антитіл до коронавірусу. Точно відомо, що він матиме електронний і паперовий варіант.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: коронавірус, щеплення
В тему

Останні матеріали