23 Травня 2021
Новини

Як по-новому перераховуватимуть кошти за неякісну комуналку

Як по-новому перераховуватимуть кошти за неякісну комуналку

Український Уряд  розробив новий  механізм, в основі якого лежить поліпшення якості надання комунальних послуг населенню.

Зокрема, влада хоче по-новому проводити перерахунок вартості неякісних компослуг.

Це випливає з проєкту постанови Кабміну "Про затвердження Порядку здійснення перерахунку вартості комунальних послуг за період їх ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості". Документ розроблений Мінрегіоном та оприлюднений для загального обговорення на сайті відомства.

Проєкт акта передбачає введення нового механізму перерахунку вартості теплової енергії, гарячого водопостачання, централізованого водопостачання. Крім того, документ передбачає якісні та кількісні характеристики за видами комунальних послуг, виходячи з яких здійснюється оцінка якості та обсягу по кожній з наданих громадянам комунальних послуг.

Також проєкт закріплює особливості проведення перерахунку вартості комунальних послуг залежно від виду договору, укладеного між виконавцем і споживачем, і умов нарахування плати за ці комунальні послуги. Зокрема, перерахунок за неякісну послугу буде здійснюватися надавачем послуги на підставі складеного акту-претензії. Якщо такий акт надійде від одного споживача, який проживає в багатоквартирному будинку, перерахунок буде здійснюватися для всього будинку.

При цьому перерахунок планують проводити незалежно від наявності у споживачів боргів за комуналку.

Важливим нововведенням вищевказаного проєкту є зміни, якими хочуть доповнити Правила надання послуг з поводження з побутовими відходами. Зокрема, пропонується визначити розміри штрафів для надавачів комунальних послуг, які будуть виплачуватися споживачам у разі ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі або неналежної якості.

Так, в Україні через скасування спецзобов'язань з постачання газу для теплокоммуненерго (займаються поставками тепла і гарячої води), деякі тарифи можуть збільшитися більш ніж на 50%. В таких умовах опалення "двушки" може подорожчати майже на 1000 грн в місяць.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, економіка, комунальні послуги
В тему