22 Квітня 2021
Новини

Зеленський увів у дію нові санкції РНБО щодо майже 100 компаній та 13 українців

Зеленський увів у дію нові санкції РНБО щодо майже 100 компаній та 13 українців

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 15 квітня про запровадження санкцій проти низки фізичних і юридичних осіб. Раніше Зеленський називав це «другою хвилею санкцій проти контрабандистів».

Про це повідомляє Офіс президента.

Указ, який оприлюднили 21 квітня, набуває чинності з дня опублікування.

Санкції стосуються 13 фізичних осіб, зокрема колишнього керівника Одеської митниці Михайла Грібанова. Також під обмеження потрапили Араік Амирханян, Сеяр Куршутов, Олександр Черепинський, Едуард Кукоба, Олег Доронін, Тигран Мелконян, Володимир Полуситок, Денис Аминев, Сергій Сердюк, Андрій Попов, Олег Богданов та Юрій Дворак.

Санкції запровадили на три роки. Серед обмежень, зокрема, блокування активів, обмеження торгових операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України.

Також санкції стосуються 95 компаній — вони передбачають часткове припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень Україною тощо.

Раніше Зеленський заявляв, що на засіданні РНБО 15 квітня обговорили другу хвилю санкцій проти контрабандистів. За словами президента, обмеження будуть застосовувати проти 12 фізичних осіб.

4 квітня Зеленський увів у дію рішення РНБО про запровадження персональних санкцій щодо топконтрабандистів України та пов'язаних із ними компаній.

Персональні спеціальні санкції ввели щодо десяти людей на три роки. Як переконував раніше Зеленський, ці люди є «лідерами» серед контрабандистів, а такі санкції ввели вперше в історії України.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: володимир зеленський, рнбо, санкції
В тему