20 Березня 2021
Новини

В кого в Україні пенсія зросте на 1650 гривень

В кого в Україні пенсія зросте на 1650 гривень

В Україні проведуть перерахунок прожиткового мінімуму. Це відбудеться в липні та в грудні 2021. Як результат,  мінімальна пенсія збільшиться на 165 грн., а максимальна - на 1650 грн.

Перерахунок передбачено законом Про бюджет України на 2021 рік. Так, із 1 липня мінімальна пенсія зросте з 1769 до 1854 грн, а максимальна – з 17 690 до 18 540 грн. Із 1 грудня відбудеться наступне підвищення: до 1934 і 19 340 грн відповідно.

Як ідеться в даних Мінсоцу, навіть з урахуванням застарілої методики розрахунку, прожитковий мінімум має бути майже в двічі більшим, ніж чинний. Мінімальна пенсія встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для непрацездатних.

До речі, за середньої зарплати можна розраховувати на пенсію в розмірі близько 3,5 тис. грн. Водночас ті українці, які показують мінімальну зарплату і платять із неї податки, вийшовши на заслужений відпочинок можуть розраховувати на виплату в розмірі всього 1769 грн.

В Україні один із найнижчих рівнів пенсій у Європі. До того ж через велику кількість фізосіб-підприємців, тіньової зайнятості, зарплат у конвертах Пенсійний фонд недоотримує мільярди гривень.

Про пенсії загалом

В Україні пенсії з 2021 року щороку індексуватимуть 1 березня, а окремі категорії громадян отримають компенсаційні виплати.

Так, після виходу на пенсію українці отримуватимуть по дві виплати, а зі своїх зарплат платитимуть додатковий внесок. Таке нововведення мають розробити до кінця 2020 року.

Якщо в людини не менш ніж 15 років страхового стажу, але його не досить для виходу на пенсію, то вона має право на тимчасову соціальну допомогу від держави.

В Україні планують об'єднати солідарну і накопичувальну пенсійні системи й ввести додатковий внесок для працівника.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, пенсіонери, пенсійний фонд, пенсії
В тему