17 Березня 2021
Новини

Сьогодні набувають чинності нові штрафи за порушення ПДР

Сьогодні набувають чинності нові штрафи за порушення ПДР

17 березня набирають чинності нові штрафи на порушення правил дорожнього руху — максимальний штраф за повторний випадок водіння у стані сп’яніння — 51 тисяча гривень.

Рада посилила відповідальність за порушення правил дорожнього руху 16 лютого. Президент Володимир Зеленський підписав відповідний закон 16 березня.

Закон, зокрема, передбачає:

  • від 17 тисяч гривень штрафу за керування автомобілем в нетверезому стані;
  • за повторний випадок керування авто у нетверезому стані - до 51 тисячі грн штрафу із позбавленням водійських прав на 10 років;
  • за третій випадок — конфіскацію автомобіля.

Збільшуються й інші штрафи:

  • порушення правил користування пасами безпеки або мотошлемами — з 51 до 510 грн;
  • перевищення обмежень швидкості більше, ніж на 50 км/год — до 3400 грн;
  • залишення місця ДТП — з 510 грн до 3400 грн, а також позбавленням прав на термін від одного до двох років або арештом на строк від 10 до 15 діб;
  • керування транспортним засобом без прав або передача керування особі, яка не має прав — до 3400 грн;
  • керування транспортним засобом особою, позбавленою прав, — з 510 грн до 20400 грн, а повторно — до 40800 грн із позбавленням прав на термін від 5 до 7 років, також можливе вилучення автомобіля з компенсацією;
  • Також посилено відповідальність за ДТП, скоєне у стані сп’яніння, що спричинило тяжкі наслідки.

Якщо потерпілий отримав травми середньої тяжкості замість штрафу у розмірі від 3400 до 8500 грн каратимуть позбавленням волі на строк до трьох років із позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від трьох до п’яти років.

Якщо потерпілий отримав важку травму, каратимуть позбавленням волі на строк до 3 до 8 років та позбавленням прав на термін від 5 до 8 років.

Якщо потерпілий загинув, винуватцю загрожує позбавлення волі на термін від 5 до 10 років (позбавлення прав на термін від 5 до 10 років). Якщо жертв кілька — позбавлення волі на термін від 7 до 12 років (позбавлення прав на термін від семи до десяти років).

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: пдр, закон, штрафи
В тему