22 Лютого 2021
Новини

В Україні можуть заборонити продаж ліків дітям

В Україні можуть заборонити продаж ліків дітям
В Україні ініціюють два законопроєкти, які мають заборонити продаж ліків дітям до 14 років.

Це сталося в зв'язку із зростанням кількості спроб дитячих самогубств, - повідомив голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я та депутат від «Слуги народу» Михайло Радуцький.

Посадовець зазначив, що перший законопроєкт стосується безпосередньої заборони продажу ліків дітям до 14 років. У разі виникнення сумніву щодо віку покупця продавати ліки буде дозволено лише у разі пред'явлення документа, що підтверджує вік.

Другий законопроєкт передбачає запровадження адміністративної відповідальності за порушення цієї заборони. За продаж ліків дітям до 14 років загрожуватиме штраф від 102 до 425 гривень, а за повторне порушення — від 425 до 1190 гривень.

Радуцький наголосив, що за два останні роки в Україні зафіксували 60 спроб дитячих самогубств. Натомість лише з початку 2021 року таких випадків було 25. На думку депутата, нещодавні випадки з отруєнням дітей ліками — це дуже серйозна загроза, яка потребує негайного реагування держави.

Радуцький наголосив, що один з чинників, що підштовхує дітей до спроб самогубства — це деструктивний контент із деяких соцмереж та онлайн-ігор. Щоб запобігти цьому, депутат пропонує вести роз'яснювальну роботу з дітьми, батьками, застосовувати соціальну рекламу та роботу соціальних працівників. 

«Можливо, варто ввести санкції проти інформаційних платформ, які не хочуть або не можуть захищати користувачів від деструктивного контенту», — припускає Радуцький. Однак додає, що заборона продажу ліків дітям є теж необхідною. 

«За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, випадки самогубства з використанням лікарських засобів посідають друге місце за поширеністю, і близько 60% з них було вчинено саме неповнолітніми. Тобто це найбільш доступний спосіб заподіяти собі шкоду», — пояснює депутат.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, ліки, діти
В тему