Штрафи за відмову обслуговувати клієнтів українською мовою з'являться в 2022 році.
Про це в суботу, 23 січня, заявив мовний омбудсмен Тарас Кремінь в інтерв'ю Радіо Свобода.
Однак він підкреслив, що штрафувати будуть не всіх підряд. Штрафи в розмірі від 5 100 до 6 800 гривень будуть виписані для злісних порушників, які систематично відмовляються обслуговувати клієнтів українською.
"Але це для злісних порушників, які принципово порушують права громадян, щодо яких ми постійно отримуємо постійні скарги, і таких скарг достатньо дві - для того, щоб ми почали провадження, щоб був складений протокол і накладали штраф", - зазначив Кремінь.
Також він підкреслив, що для оформлення такого штрафу потрібні докази. І його можна буде оскаржити в суді.
Нагадаємо, норма закону про штрафи за відмову від обслуговування українською мовою вступила в силу 16 січня 2021 року. Підприємства всіх форм власності будуть штрафувати на суму від 5 100 до 6 800 гривень. Відповідні положення містяться в ст. 57 закону Про забезпечення функціонування української мови як державної.
За тиждень мовний омбудсмен Тарас Кремінь отримав 195 скарг і звернень через обслуговування не українською мовою.
Раніше Кремінь заявив про перспективи української мови стати офіційною в ЄС.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.
Зеленський закликав українців користуватися укриттями: путін стає слабким і може посилювати удари
19 Червня 2026
У «Дії» запускають бета-тест онлайн-розлучення
19 Червня 2026
В Україну повернули тіла 522 загиблих військовослужбовців
18 Червня 2026
Що дивляться українці: серіали, які зараз у центрі уваги
18 Червня 2026
Monobank з 1 липня вводить комісію на поповнення карток
17 Червня 2026
Новий сезон «Голосу країни» стартує восени 2026 року
17 Червня 2026
Реклама





