23 Листопада 2020
Новини

Львів прощається з Романом Віктюком

Львів прощається з Романом Віктюком

У Львівському Першому театрі, який зараз називається Театром юного глядача, проходить прощання з режисером Романом Віктюком.

Саме тут він починав свою діяльність, - пише Громадське.

На сцені — родичі режисера. На прощання прийшли театральні діячі Львова, Києва, колеги та друзі Віктюка.

Театральний режисер Роман Віктюк помер 17 листопада у Москві на 85-му році життя від ускладнень після перенесеного коронавірусу.

Як режисер ставився до України?

У 2006 році в інтерв'ю BBC Вітюк розповів, що він «пережив усіх вождів тоталітаризму, але з радістю може сказати, що він не поставив жодної зі 156 вистав, які обслуговували систему». Позитивно режисер відгукнувся на події Помаранчевої революції в Україні:

«Коли відбувалася "помаранчева" революція, мене телебачення намагалося схилити до того, щоб я засуджував те, що там відбувається. Я категорично відмовлявся... Я розумів — те, що там відбувається, буває так рідко на цій планеті. Мабуть, це був такий духовний спалах. Коли я бачив цих людей на Хрещатику, я був вражений світлом і тієї аурою, яка від них виходила».

У 2014 році Віктюк звернувся до жителів Донбасу, де вже розпочалася війна. Він просив їх вимкнути телевізори та в тиші розібратися у тому, що відбувається. Також Віктюк заявляв, що лише український народ знає, як виграти у війні на Донбасі. А ще він рекомендував усім, хто не вважає себе громадянином України, дати спокій країні.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: похорон, львів
В тему

Останні матеріали